Onnistuuko tämä yhdistelmä:
vesi-sika (nainen) ja puu-jänis (mies) ??
Kiitos!
Tulisialle :)
4
449
Vastaukset
- tulisialle
Entä yhdistelmä: vesi-koira-nainen ja puu-jänis-mies?
- Tulisika
Koiran kiinteä elementti on Metalli, kuuvuoden elementti Vesi, syntymämaan elementti (siis Suomi) Tuli.
Koska sinulla on jo kolme elementtiä tässä haluaisin vielä tietää milloin olet syntynyt, siis kuukausi ja kellonaika. - Tulisika
Tulisika kirjoitti:
Koiran kiinteä elementti on Metalli, kuuvuoden elementti Vesi, syntymämaan elementti (siis Suomi) Tuli.
Koska sinulla on jo kolme elementtiä tässä haluaisin vielä tietää milloin olet syntynyt, siis kuukausi ja kellonaika.Sivulla "2" löydät syntymäkuukauden syntymäajan elementit (Kiinalainen horoskooppi/ Kiinalainen astrologia/Tulisika). Hallitseva elementtisi on se, joka voittaa.
Koiran kiinteä elementti (metalli) tekee ihmisestä hiemen jäykän, Vesi taas antaa vapaamielisyyttä. Vesi-Koira on huoleton ja vähemmän epäluuloinen kuin muut koirat. Vesi Koira tekee yleensä ihmisen erittän huomiokykyisen.
Kiinalaiset sanovat, että Koirasta ja Jäniksestä voi tulla elämänikäisiä ystävyksiä.
- Tulisika
Puu-Jäniksen kiinteä elementti on myös Puu. Tuplapuu tekee tästä Jäniksestä todella myötätuntoisen. Tuplapuu-Jänis on viisas, luova ja miellyttävä.
Sian kiinteä elementti on myös Vesi. Tuplavesi-Sika on empaattinen ja "kiltti".
Puu/Vesi yhdistelmä on erittäin hyvä yhdistelmä. Vesi antaa Puulle vahvan perustan ja Puu ohjaa Veden energian rakentavalla tavalla- näin sanovat kiinalaiset. Onnea!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 522097
- 622012
SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p131541- 621352
- 501319
Mitä se olisi
Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?41845Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit88717Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!
Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.118707Sotekeskus
Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit33688- 40643