demarit ottavat neuvoa antavaa

Raparaitis Heinäluoma on heikoilla, jos jo nyt demarit haluavat ottaa neuvoa antavaa puheenjohtajasta - ainakin Yle uutisoi niin.
5271
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Kiva katsella näin sivusta,kun sosdemarit kehittelee jäsentevälistä kisaa. Erkille, vanhana konkarina tuntuisi valta maistuvan ja koko ajan ja yrittää luovia jotain kautta vallankahvaan kiinni.

Nyt onnistui pääsemään Pohjoismaiden Neuvoston presidentiksi, kun oli istuntoviikko Oslossa.
Seuraavaksi varmaan tunkee kenkää puolueorganisaation puolelle.

Sehän nähdään viimeistään ensi kesänä, mikä peli on menossa ja kuka puoluetta tulevaisuudessa johtaa. Minusta oikeastaan samantekevää, kunhan eivät tunge virttynyttä aatettaan hallitukseen ja maan johtopaikoille.

Eki on nyt 61 v ja seuraavien ek-vaalien aikaan noin 65 v, joten lienee huomannut, että nyt vielä pääsee tunkemalla johonkin, kohta ei enää mihinkään.

Äänestä
  • Paasioiden suvusta pitää myös olla joka vuosikertaa tyrkyllä SDP:n johtoon. Nyt tyrkytetään vuosikertana pumpulissa kasvatettua untuvikkoa, mitäs sellainen nyt tietäsi tavallisen tallaajan ja vallakaan eläkeläisen elämästä? Eikös silläkin ole vähän sitä rötösherkkyyttä? Kyllä jos tällainen untuvikko alkaa johtamaan SDP:a, niin puolue menee vaihtoon aika liukkaasti. Kyllä Helsingissä se toinen pyrkyri Osku Pajamäki pisti eläkeläisen kiivaasti etsimään toisia rintamia. Ottaa vaan päähän, kun SDP hylkäsi suuret ikäluokat ja eläkeläiset Osku Pajamäen puheilla ja eihän tämä Paasion pumpuliprinsessakaan esiin tulot ole olleet sen verran viisaampia.

    Erkki Tuomioja on eri juttu, mutta jostain syytä hän ei koskaan ole yltänyt SDP:n piirissä puheenjohtajaksi. Tiedä vaikka olisi hyvä puheenjohtaja, koska Pohjoismaat ovat hänet noteeranneet Presidentti-tasolla.

    Äänestä

MTV3 on muuttunut alkoholisoituneen johtajansa ansiosta tosi räikeäksi porvarimediaksi. Ajatelkaapas vähän SDP:n kannattajia on Suomessa liki neljännes tai enemmänkin, kun otetaan huomioon ne jotka eivät enää jaksa äänestää, niin tämä alkoholisoituneen johdossa olevan kanavan MTV3:n uutiset pulputtavat päivästä päivään kokoomuksen puolesta uutisia. Eilenkin pulputettiin Häkämiehestä jotain toisarvoista uutista, joka meni ohitse korvien niin, että suhahti. SDP:n kokouksesta Hämeenlinnasta ei uutisoitavaa tälle SDP:a kannattavalle neljänneskansanosalle tihkunut.

Äänestä
  • SDP:n kannttajien on syytä kuunnella demarimafian hallitseman Yleisradion uutiskanavan lähetyksiä. Sieltä tulee oikeata aatetta tuutin täydeltä kerran tunnissa, vähintään.

    Äänestä

  • uutisvudossa sen että, äijällä kädet "vibrasi" ja oli hirveät nakit silmien alla.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


puheenjohtaja-kysymyksessä kirjoitti:

Raparaitis Heinäluoma on heikoilla, jos jo nyt demarit haluavat ottaa neuvoa antavaa puheenjohtajasta - ainakin Yle uutisoi niin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu