KANSA HALUAA

5186
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Niin se vain menee.

Äänestä
  • kun peresidenttipeli on näköjään käynnissä täyttä päätä?
    Ei uskois että ahneena tunnettu mummo luopuu palkastaan näin pian?

    Äänestä

  • ökypalkastaan? kirjoitti:

    kun peresidenttipeli on näköjään käynnissä täyttä päätä?
    Ei uskois että ahneena tunnettu mummo luopuu palkastaan näin pian?

    ...mum mielestä tuskin vaan.
    Katsos, kun pesti on vuoteen 2012, pitää maksaa palkkaakin siihen asti?

    Äänestä

  • gallupit sanovat milloin sitä milloin tätä riippuen keneltä kysytään, miten kysytään ja kuka kysyy. Vain rehellisissä vaaleissa saadaan oikea tulos - kuten kävi viime eduskuntavaaleissa.

    Äänestä

miten Vanhanen on kansainvälisissä meetingeissä kuin orpo piru Kalajoen markkinoilla epävarmasti ympärilleen pälyillen. Kielitaitoinen ja kaikilla estraadeilla esiintymään tottunut Ollila olisi todella edustava presidentti, jota parempaa ei Suomesta löydy.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


VANHASEN kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200711046802441_uu.shtml

keskustan presidenttiehdokkaaksi

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu