Historia surkein poliitikko

Fortumin riistohinnat ja järjettömät optiot ovat entisen kauppa-ja teollisuusministerin Sinikka Mönkäreen syytä.
Hän vaikuttaa nykyään RAY:ssa jossa ei mitenkään pysty sotkemaan asioita, kun ei oikeastaan ole mitään tekemistäkään. Kunhan on ja palkka juoksee.

Olisiko muuten ollut itse Mungo aivokääpiö joka tästä lääkäristä teki siis loogisesti kauppa-ja teollisuusministerin?
2107
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

moneenkertaan ulkoa oikeat vastaukset.Valtion päättäviin elimiin tarvitaan ihmisiä joilla on itsenäistä päättelykykyä ja talonpoikaijärkeä päätöksissä.Siksi ei pitäisi valita naisia sellaisiin tehtäviin joista heillä ei ole tietoa eikä kykyä tehdä päätöksiä.Lopettakaa tosukat miesministerit se nais enemmistön haaliminen eduskunnan päättäville paikoille.Kun tärkeille asioille ei tehdä mitään ja asiat pyörivät Thai hieroma laitos ja prostitutio tasolla ja miesten syyllisttämisessä.

Äänestä
  • Mikä on se hyvä asia, minkä entinen ministeri Mönkäre on saanut pitkän eduskunta-aikansa aikana mallilleen? Minä en tiedä, vaikka seurasin naisen edesottamuksia koko ajan. Mutta tiedän pitkän rivin asioita, missä hän töpeksi oikein viimeisen päälle. Silti hän sai nauttia Lipposen suosiolla vuodesta toiseen tärkeillä paikoilla. Samoin Tuomioja.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


MÖNKÄRE kirjoitti:

Fortumin riistohinnat ja järjettömät optiot ovat entisen kauppa-ja teollisuusministerin Sinikka Mönkäreen syytä.
Hän vaikuttaa nykyään RAY:ssa jossa ei mitenkään pysty sotkemaan asioita, kun ei oikeastaan ole mitään tekemistäkään. Kunhan on ja palkka juoksee.

Olisiko muuten ollut itse Mungo aivokääpiö joka tästä lääkäristä teki siis loogisesti kauppa-ja teollisuusministerin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu