vesimies[n]+scorpioni[m]

tara

miten näitten sopivuus?onko kokemusta?

9

2763

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tutustumisesta

      toisiinsa,oliko ylläri ???? - koeta nyt sinäkin pikku pääkkyysi takoa ,että ihminen kannattaa ottaa ihan ihmisenä,eikä hakea vastauksia taikauskoisista päähänpinttymistä.
      Päin persettähän asiat menevät pahimmassa tapauksessa kun tuolla tavalla ihmisiä ruvetaan arvioimaan - käytä järkeäsi ja tunteita toistensa tulkkeina!

      • oma mieheni on scorpioni

        olen lukenut näitä viestejä,horoskooppi aiheisia.jostakin luin scorppioni-vesimies yhteensopivuudesta...jokainen oli sitä mieltä ettei scorppioni kaa tule mitään yhteielosta..jne.mutta minulla on asiat toisinäin,me käydään hyvin yhteen ja tiedän että tutustumalla ihmiseen oppii parhaiten.olen vaan kiinnostunut näistä aiheista.anteeksi jos sinua vihastutti ym,ehkäpä esitin asian huonosti.talven odottelua sinulle ja kaikkea hyvää!!!!!


      • täydentävä pari
        oma mieheni on scorpioni kirjoitti:

        olen lukenut näitä viestejä,horoskooppi aiheisia.jostakin luin scorppioni-vesimies yhteensopivuudesta...jokainen oli sitä mieltä ettei scorppioni kaa tule mitään yhteielosta..jne.mutta minulla on asiat toisinäin,me käydään hyvin yhteen ja tiedän että tutustumalla ihmiseen oppii parhaiten.olen vaan kiinnostunut näistä aiheista.anteeksi jos sinua vihastutti ym,ehkäpä esitin asian huonosti.talven odottelua sinulle ja kaikkea hyvää!!!!!

        todella hyvin toimii. perustteellinen ajattelia ja suurpiirteinen.toinen vähän jäykkä ja toinen villikko.


      • hyvin pyyhkii
        täydentävä pari kirjoitti:

        todella hyvin toimii. perustteellinen ajattelia ja suurpiirteinen.toinen vähän jäykkä ja toinen villikko.

        hyvin täälläkin pyyhkii.ihana mies kun hän rakastuu..olen niin onnellinen hänen kanssaan..eikä ole enää pilvilinnoja.olemme olleet vuosia yhdessä!


      • myös vesimies n ja skorppari m
        hyvin pyyhkii kirjoitti:

        hyvin täälläkin pyyhkii.ihana mies kun hän rakastuu..olen niin onnellinen hänen kanssaan..eikä ole enää pilvilinnoja.olemme olleet vuosia yhdessä!

        Hei, hyvin toimii täälläkin 13 vuosi yhdessä oloa. Skorpparia hyvähermoisempaa ja kiltimpää miestä saa hakea, pitää tosi hyvää huolta vilkkaasta vesimiesnaisestaan.
        Vastakohdat täydentävät hienosti toisiaan. Skorppari hieman ujohko, aika mustis ja omistushaluinen. Tietty nämä horoskooppijutut voivat olla vain suuntaa antavia, jokainenhan on oma persoonansa. Jos suhde toimii hyvin, niin älkää välittäkö kenenkään mollaavista kirjoituksista!


    • Ikävä kyllä,meillä ei onnistunut ainakaan.veskari liian vapauden haluinen,skorppari omistushaluinen ja määräilevä.Liian sulkeutunut veskarille,ei kerro tunteistaan,tekemisistään jne koska tuumasi että eivät ne kuuluneet minulle.Seurusteltiin 1½ vuotta...Lähin liian mustasukkasuuden ja omistamisen takia.En saannut hengittää ja elää omaa elämääni.

      En suosittele,kaksi liian erilaista ihmistä.

    • riikukka

      on kahdenlaista kokemusta: paras kaverini (5 vanhasta asti) ja entinen poikakaverini ovat skorppareita. Mutta halusit vesi N skorpioni M. Seurustelusuhteemme kesti reilut 2 vuotta ja katkesi poikakaverini pettäessä minua. Mutta tämä ei ole välttämättä mitenkään tyypillistä skorppareille, sillä he ovat yleensä uskollisia ja nauttivat yhteisestä ajasta rakkaansa kanssa.

      Skorpionihan on vesimiehen heikkous; heihin rakastumme, vaikka heitä meidän pitäisi varoa viimeiseen asti. Vesimies N menettää itsenäisyytensä hyvin helposti rakastuessaan skorppariin osittain siksi, että skorppari ei ymmärrä "naisten iltoja" ja on muutenki melko omistushaluinen ja omalla tavallaan mustasukkainen. Silloin kannattaa jarruttaa, kun skorpparimiehen puhelinsoittoa merkkaa sinulle enemmän kuin mikään muu.

      Suurimmat ongelmat tuli kuitenkin ainakin meidän suhteessa, kun yritimme puhua tai selvittää jonkin riidan. Itse halusin käydä asian perin pohjin läpi ettei mikään kohta jäisi epäselväksi, kun taas tämä exäni halusi selvittää asiat joko antamalla niiden olla tai sitten seksillä. Toimi tosin joskus :D Joka tapauksessa skorpioonista tulet saamaan valtavasti päänsärkyä, tuskaa ja sekaisia tunteita.

      yhteenveto on se, että suhteesta tulee joko täys katastrofi tai parempaa kuin koskaan osasit kuvitella. näin :D

      • outo

        18vuotta ollut skorpparin kans ja väliin yhtä helvettiä,pettää heti kun saa tilaisuuden eikä ole väliä kenen kans,itse on hyvin mustasukkainen eikä päästäis mihkä yksin,en suosittele kyllä kellekkään,itse rimpuillut kohta 5vuotta eroa enkä vieläkään ole onnistunut.


    • Nimetön

      joskin myös tuskaisimmin loppuneet suhteeni ovat olleet skorpioniin. Romantiikan nälkä, spontaanius ja huumori kohtaavat täydellisesti.

      t:vesimies-nainen

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Miksi persuilla ei ole firmoja?

      Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?
      Maailman menoa
      84
      7132
    2. Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015

      Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit
      Maailman menoa
      27
      7079
    3. Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan

      Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k
      Maailman menoa
      117
      6205
    4. Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä

      Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?
      Maailman menoa
      45
      5414
    5. Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?

      Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik
      Maailman menoa
      84
      5248
    6. Demarikultin uhri kertoo

      Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa
      Maailman menoa
      63
      5225
    7. Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?

      Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus
      Maailman menoa
      41
      5120
    8. Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi

      Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset
      Maailman menoa
      27
      4605
    9. Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä

      "Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv
      Maailman menoa
      19
      3485
    10. Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto

      vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html
      Maailman menoa
      300
      3400
    Aihe