Ottakaapa kantaa.. Minun seksikumppanini (mies) kertoi ettei pysty suutelemaan kuin humalassa ketä tahansa ja suutelikin minuakin vain humalassa. No kyselin sitten onko minussa jotakin vialla ja tämähän on pelkkää hauskanpito seksiä ilman minkäänlaista sitoutumista. Pystyy kuulemma suutelemaan sellaista, josta alkaa tykätä. Ja sanoi myös, että tekee sen sitten varmaankin omalla ajallaan..
Mitä tästä nyt voi päätellä? Tietenkin suostun siihen ettei suudella, mutta välillä asia on hankala muistaa. Onko teitä muita tällaisia? :)
Suutelun vaikeus seksisuhteessa
18
8118
Vastaukset
- cloria<3
sama juttu, seksisuhteet ei inspiroi suuteluun, pelkkä pano riittää.
Vain rakkaan kanssa suutelen. - no pöh
suuteluhan on mitä parhainta esileikkiä! ihan turhaa jorinaa, että suuteluun tarvitsisi sen enempää tunteita kun itse seksiinkään.. kuulostaa varsin päättömältä puheelta. pöh sanon minä! kaikki vaan pusuttelemaan xD
- seksisuhteessa
kyllä suudellaan. Olisi tosi kauheaa harrastaa seksiä ilman suudelmia. Mies suutelee aina myös hyvästiksi, kun lähtee luotani. Ihania suudelmia, aah...
- ap.
seksisuhteessa kirjoitti:
kyllä suudellaan. Olisi tosi kauheaa harrastaa seksiä ilman suudelmia. Mies suutelee aina myös hyvästiksi, kun lähtee luotani. Ihania suudelmia, aah...
Hän sanoi tekevän sen ajallaan, mutta ehkä en enää kestä olla tuollaisen kanssa, jos en saa suudella eikä minua voi suudella.
- Nainen naitu
ap. kirjoitti:
Hän sanoi tekevän sen ajallaan, mutta ehkä en enää kestä olla tuollaisen kanssa, jos en saa suudella eikä minua voi suudella.
Aikaa ja aikaa, jos suhde vain kestää...
Itse sain odottaa rakastajaltani ekaa suukkoa kolmanteen tapaamiseen asti. En vaatinut sitä missään vaiheessa, koska ajattelin, että suuteleminen ei ehkä ole hänen tai tämän suhteen juttu.
Mutta, kun ollaan tultu tutummiksi, niin suudelmiakin on alkanut tulemaan ja ne ovat muuttuneet yhä kiihkeämmiksi ja läheisimmiksi. Hassua, että nyt sitten itse välillä pelkään sitä läheisyyttä, koska en halua särkeä enää sydäntäni. Suuteleminen voi tosiaan olla joskus intiimimpää kuin itse seksi... - aikoihin eletty
ap. kirjoitti:
Hän sanoi tekevän sen ajallaan, mutta ehkä en enää kestä olla tuollaisen kanssa, jos en saa suudella eikä minua voi suudella.
Eiks asioiden järjestys olis pikemminkin se, että sitten vasta ehkä seksiä aikanaan, kun suuteleminen onnistuu ensin hyvin.
Käsittämätöntä machoilua ja miesten prinsessaleikkiä tuo "ehkä sitten aikanaan suudellaan".
Henkistä väkivaltaa, sanon minä.
- Harri2000
Aika vaikeata ja kauheata olis olla suutelematta seksin aikana, tai noita kahta siis on mielestäni vaikea erottaa, ei ole seksiä ilman suutelua.
Onneksi naiseni on samaa mieltä ja kiihkoissaan hän suutelee joka paikan ihan märäksi, joka ei haittaa yhtään, päin vastoin. - eeeeei
Miten niin tietenkin suostut siihen ettei suudella?
- sssssoooooooo
minulle on sanottu et huoria ei suudella, mutta tuttuja kyllä???
- ap.
No suostun, sillä haluan olla jonkun lähellä, jonka kanssa ei tarvitse seurustella. Silti välillä ajatus ahdistaa ettei saa suudella, mutta.. Ehkä sen näkee myöhemmin, jos aika auttaisi ja hän tietäisi, että haluan tosiaankin vain seksiä ja läheisyyttä hänen kanssaan. Kuitenkin hän meinaa välillä lipsua.. saa nähdä. :) Itse puhun asiasta aina suoraan ja kyselenkin. Hän haluaa olla kuin "huora", joka/jota ei suudella. Kyseessä on myös hieman epävarma ihminen, joten menneet jututkin voivat vaivata. Katsellaan. :) ´Kiva, kun moni sanonut eri mielipiteitä! Itsekin kyllä jättäisin tällaisen jutun, jos todella tykkäisin tyypistä ja haluaisin kokoaikaista läheisyyttä ja suutelua. Siihen en silti pysty nyt...
- kiinni
haluaako suudella vai ei. Jotkut heistä ovat tehneet tästä oman tabunsa, varsinkin ne varatut (jotka jostain kummasta syystä kuitenkin haluavat sitä "toista naista"). Eli heille ei ole kyse mistään, jos ei suudella. Ja jos suudellaan, on kyse jostain "enemmästä". Molempia on tullut vastaan. Ja oikeasti, itseni kannalta seksissä tai muussa ei ole ollut mitään eroa, suudeltiinpa tai ei.
Itse en liitä suutelemiseen mitään sen enempiä latauksia tai sitoumuksia. Mutta kieltämättä se asettaa turhia rajoituksia, jos toinen sanoo/haluaa, ettei suudella.
Koska oikeasti minun kannaltani mikään ei sitten kuitenkaan muuttunut miksikään, kun sitten joskus tällainen "ei suutelija" suutelikin ja halusi suudella. Sitä sitoumusta ei tullut sen enempää eikä vähempää.
Eli ollaanko me naiset aina vaan yhtä sopeutuvia, että suostutaan mihin vain. Suutelemattomuuteen tai suutelemiseen.- ap.
No tällai itsekin ajattelen. Mies kyselikin minulta odotanko soittoja ja yhteydenpitoa ja sanoin, että en lainkaan. Minä voin itse ilmoitella milloin halua n häntä nähdä. Ehkä siis pitää todella saada todistettua etten halua muuta. Silloin se suutelukaan ei olisi hänelle niin suuri juttu. Itselleni se ei merkistisi mitään muuta kuin, että tuntisin enemmän sen seksin aikana..
- *sealed with a kiss*
ap. kirjoitti:
No tällai itsekin ajattelen. Mies kyselikin minulta odotanko soittoja ja yhteydenpitoa ja sanoin, että en lainkaan. Minä voin itse ilmoitella milloin halua n häntä nähdä. Ehkä siis pitää todella saada todistettua etten halua muuta. Silloin se suutelukaan ei olisi hänelle niin suuri juttu. Itselleni se ei merkistisi mitään muuta kuin, että tuntisin enemmän sen seksin aikana..
Prostituioiduthan eivät perinteisesti koskaan suutele asiakkaitaan. Se on tapa pitää henkinen etäisyys ja osoittaa että homma on todellakin vain seksiä.
Minusta olisi kylmää ja etäistä jos rakastelukumppani ei suutelisi ollenkaan. Tietysti pelkkä seksisuhde miehen ja naisen välillä ilman rahanvaihtoa on vain asteen huorasuhdetta läheisempi muoto, ilmeisesti siinäkin sitten voidaan vetää vielä kylmempää linjaa ja jättää suudelmakin pois.
Etkä kuitenkin tunne hieman tyhjyyttä ja hylkäämistä tuollaisen käytöksen jälkeen ? - ap.
*sealed with a kiss* kirjoitti:
Prostituioiduthan eivät perinteisesti koskaan suutele asiakkaitaan. Se on tapa pitää henkinen etäisyys ja osoittaa että homma on todellakin vain seksiä.
Minusta olisi kylmää ja etäistä jos rakastelukumppani ei suutelisi ollenkaan. Tietysti pelkkä seksisuhde miehen ja naisen välillä ilman rahanvaihtoa on vain asteen huorasuhdetta läheisempi muoto, ilmeisesti siinäkin sitten voidaan vetää vielä kylmempää linjaa ja jättää suudelmakin pois.
Etkä kuitenkin tunne hieman tyhjyyttä ja hylkäämistä tuollaisen käytöksen jälkeen ?No kärsin hieman ja haluan myös jutella hänen kanssaan asiasta... luule sen silti johtuvan tytöstä, jota hän tapaili ja taitaa nyt alkaa lämmitellä sitä juttua. Hän suuteli tätä tyttöä, joten minun kanssa se olisi hankalaa. Voin olla väärässäkin. Minua hän on tosin nähnyt vähemmän kuin tätä toista.
- itsehän345
ap. kirjoitti:
No kärsin hieman ja haluan myös jutella hänen kanssaan asiasta... luule sen silti johtuvan tytöstä, jota hän tapaili ja taitaa nyt alkaa lämmitellä sitä juttua. Hän suuteli tätä tyttöä, joten minun kanssa se olisi hankalaa. Voin olla väärässäkin. Minua hän on tosin nähnyt vähemmän kuin tätä toista.
minulla on 3 fb:tä ja tyttöystävä. En KOSKAAN suutele näitä fb:eitä, ajatus suorastaan kuvottaa minua. Suutelu on vain tyttö/poikaystävää varten.
- ukkö
ei osaa suudella :( siis en tajua miten joku ei osaa mutta se ei vaan osaa..niin eipä sitten suudella ku se ei ole kivaa sen kanssa:(
- kokematon neito
Mietin että mikäköhän siinä on, kun hyvin harvojen kanssa voisin kuvitella suutelevani. Muuten ajatus ällöttää.
Minulla on eräs läheinen ystävä, jonka kanssa halaillaan ja välillä haluisin suukotella poskelle, mutta ajatus suudelmasta saa aikaan inhoreaktion. Mitä tarkoittaa?- nainen vaan
ehkä olet kokematon tai sitten joku on suudellut sinua epämiellyttävällä tavalla. Ei se suutelu ole ällöttävää, päinvastoin, mutta riippuu myös henkilöstä. Itse aina kuvittelen pystyväni suutelemaan ketä vaan, mutta se onnistuu vaan kunnon humalassa. Selvänä se on hankalampaa ja sitä miettii myös toisen suhtautumista..
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oulaisen vaalitulos: Vahva alku, mutta lisää toimia tarvitaan
Hallituksen toimet rikollisuutta vastaan alkavat tuottaa tulosta. Puolueväriin katsomatta demokratian valtaa ja perustus167200- 1992597
Yh:n pihalla aina eri auto
Ompa jännä seurata ohiajaessa, että millainen auto on nyt erään yksinhuoltajan pihassa. Näyttääpä siellä taaskin olevan1082170En vittujakaan enää välitä sinusta nainen
Toivottavasti en näe sinua enää koskaan. Jos näen, niin en ole näkevinäni. Et merkitse minulle enää mitään.761598Exän käytös hämmentää (taas)
Osaisivatko palstan herrat kenties helpottaa tulkitsemista? Toki naispuolisetkit saavat antaa tulkinta-apua, mutta nyt k1911119- 431005
Olet minua
vanhempi, mutta se ei vaikuta tunteisiini. Tunnen enemmän kuin ystävyyttä. Olo on avuton. Ikävöin koko ajan. Yhtäkkiä va46999- 99951
Susanna Laine paljastaa - Tästä farmilaiset yllättyvät joka kaudella: "Ettei olekaan niin paljon..."
Farmi Suomi vie Pieksämäelle maaseudulle ja suosikkirealityn juontajan puikoissa on Susanna Laine. Uudella kaudella muka6753- 45749