Kaveri toi Saksasta Absinttia, ja juotiin se pois.
Nyt on olo niin kauhea ettei se voi olla vain alkoholin syy.
Kaikenlaisia juttuja siitä juomasta liikkuu, ja näköjään ainakin osa niistä pitää paikkansa.
Auta Tsiisus Auta
6
1673
Vastaukset
- vai toivuitteko
sentään monta päivää jo mennyt.
PS. usein yli 60% väkevä alkoholi on vaikeaa nautittavaa kun koettaa arvioida annosten lukumäärän. Sehän se suurin ja ainoa vaara tämän mainitun juoman kanssa on.- Kävi ikävästi
Kankkunen helpotti, mutta ilmeisesti jokin pienehkö, Felix Domestikus-heimoon kuuluva kissaeläin on käyttänyt minun suutani toilettinaan.
YÖK. - .....
Kävi ikävästi kirjoitti:
Kankkunen helpotti, mutta ilmeisesti jokin pienehkö, Felix Domestikus-heimoon kuuluva kissaeläin on käyttänyt minun suutani toilettinaan.
YÖK.Tietääkseni ne yrtit, lähinnä koiruoho laittaa nupin totaalisen sekaisin ja osansa on tietysti korkealla alkoholipitoisuudella.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Absintti - Wikipedian sivu se
..... kirjoitti:
Tietääkseni ne yrtit, lähinnä koiruoho laittaa nupin totaalisen sekaisin ja osansa on tietysti korkealla alkoholipitoisuudella.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Absinttikorkeintaan tukkoisen nenän avaavat ne yrtit.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies, mitä minun pitäisi tehdä
Niin, mitä naisen siis pitäisi tehdä, että lähestyisit ja tekisit aloitteen? Mikä on riittävä kiinnostuksen osoitus juur1812386- 1831974
Toivottavasti et mussukka elättele toiveita meikäläisen suhteen
Tiedän mitä olet touhunnut joten aivan turha haaveilla mistään enää 👍1731831Sofia Virralla ja Minja Koskelalla ei mitään käsitystä terveyskeskusmaksuista!
Vasemmistopimut Sofia ja Minja täysin ulkona sote asioista, ei minkäänlaista käsitystä edes mittaluokasta, missä terveys1191645Summit-tippuja Nicola sai Carolalta yllättävän viestin - Some älähtää rajusti: "Älä viitsi..."
The Summit Suomi -kisa käy kuumana kylmässä Norjan vuoristossa. Nicola tiputettiin kisasta juuri ennen finaalia. Likaise311575- 1161416
Juusolle sataa vihaisia viestejä hoitajilta ja loput nauravat hänelle
Ei löydy montaakaan, joka kehuisi Juuson toimintaa ministerinä: "Selvä enemmistö Juuson päivitykseen reagoineista on su1711175Varattais lähihotellista
🥰 huone viikoksi. Oltais vaan ja tilattais huonepalvelusta herkkuja! Viikonloppukin käy jos et viikoksi ehdi ❤ Hyvää1701145Persuehdokas uhkasi tappaa "jätkän" ja ravintolayrittäjän
Kuuntele tästä kuinka meuhkaa. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/4eb3034d-48c5-4f31-b53c-42be3dc9607c771113Kompostointitarkastaja tuli tarkastukselle!
En ole ikinä kompostoinnut ja eilen kävi kompostointitarkastaja kylässä. Tosi hianoa byrokratiaa taas: "Laki edellyttää,601080