Ikkunan nostimet

Mazda6 -07 farmarista otettiin webaston päivityksen yhteydessä akku irti. Kuskin ikkuna alkoi toimimaan kun nosti avaus nappia ylöspäin muutaman sekuntin. Muita ikkunoita ei saa auki mistään napista. Ei kuskin eikä kyseisen oven napista.
Mitä pitää tehdä jotta alkavat toimimaan?
3325
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaihda sulake tai ota akku irti hetkeksi.

Äänestä

Katso ohjekirjasta! Sieltä löytyy vastaus.. Tai ainakin Mazda 3:een löytyi..

Äänestä

sähköikkunat disaploitua.

Onkos sun mallissa samanlainen nappi kuskinoven ikkunannostimien vieressä???

Äänestä

Kommentoi aloitusta


ei toimi kirjoitti:

Mazda6 -07 farmarista otettiin webaston päivityksen yhteydessä akku irti. Kuskin ikkuna alkoi toimimaan kun nosti avaus nappia ylöspäin muutaman sekuntin. Muita ikkunoita ei saa auki mistään napista. Ei kuskin eikä kyseisen oven napista.
Mitä pitää tehdä jotta alkavat toimimaan?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu