Huolestuttaa kamalasti...oon raskaana viikolla 21 6, ja viikon ajan olen ihmetellyt näitä patteja molemmin puolin häpyluuta, nivustaipeissa sanoisin...oikealla puolella on enemmän turvotusta kuin vasemmalla. En ymmärrä, mistä voi johtua, tai mistä on kysymys. Imusolmukkeet? Vai olenko suotta huolissani...? Soittaisin muuten neuvolaan, mut siellä on niin töykeä täti, että menen ihan lukkoon...ei sille voi soittaa, se on niin hankala ihminen, täysin väärällä alalla... :(
Turvotusta nivustaipeessa
rv 21+6
1209
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 1
Vanhimmat
todennäköisin vaihtoeehto on että sulla on vaan suonikohjuja siellä. ne on vaarattomia, tosi yleisiä raskausaikana myös kuvailemassasi paikassa ja häviää yleensä raskauden jälkeen.
tonen vaihtoehto on paise, msekin on ihan vaaraton, jos ei tulehdu ja tulehduskin antibiooteilla hoidettavissa myös raskauden aikana.jos se kipeytyy tosi pahasti niin eikun lääkäriin...turhaa oot huolissas en usko että mistään vaarallisesta on kuitenkaan kyse.