Tykkään tosi paljon meidän koulun viitos luokkalaisesta pojasta ja olen kutosella. Sanon pojalle joka päivä jotain pientä... Pelaan sen kanssa jalkapalloa tai koripalloa välkkisin ja yms... En uskalla tehdä alotetta, koska nolostuisin jos kysyisin ja hän ei TYKKÄISIKÄÄN minusta ja kertoisi tunteistani kaikille!! Luulen että poika tykkää minusta vähän... =) se on se hyvä puoli =)=)=) viihdyn myös pojan seurassa, mutta en uskalla kertoa siitä kellekkään, koska muut sanoo et "se on niin ruma, sit se lässyttää sillee, sellaset blondit kikkura hiukset" yms.. jos kertoisin minulla ei olisi enää kavereita... MITÄ VOIN TEHDÄ, HALUU MUT EI VOI!!!!!
Tykkään tosi paljon, mutta en osaa tehdä alotetta!!!
HALUU MUT EI USKALLA!!
131124
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 13
Vanhimmat
Kannattaisi kyllä samoa pojalle tunteistasi... =)=)=)=)=)=)=)=)=
hahhaah. Pelle :DD
Jätä hei väliin, ei tosta mtn tuu jos oot tommonen :DD
Sano ihmeessä. Älä käy tai hyökkää mitenkään päälle vaan voit vaikka sanoa että mielestäsi hänen seurassaan on mukavaa ja pidät hänestä :)
Ei kai muiden mielipiteillä ole väliä? Jos olet varma että tykkäät, niin ilmaise se ihmeessä. On ihan tyhmää arvostella toisia ihmisiä ulkonäön perusteella. --
Ymmärretystä jälkikohusta on asiantuntijoilta jäännyt kokonaan puuttumaan mahdolliset koulukiusaamiset ja oppilaiden toinen toisiaan loukkaamiset? 18 vuotiaan ampujan sanottiin eilisessä TV-haastattelussa olleen melko etevän koulussa ja muutenkin positiivisin lausunnoin kuvattiin häntä henkilökohtaisesti.Olisiko tällaiseen ilmeisesti herkkään sieluun katkeroittanut syvemmin ja jo pidemmän ajan,esim. jokin loukkaamiseksi kokemansa negatiivinen tyyli koululta rehtoreineen olisi voinnut laukaista tilanteen,kuin missä hyvänsä suomen kouluista.Vapaakasvatus on saannut koko aikanaan muutenkin toinen toistensa silmille hyppäämistä.Aiemmin oli jonkinlainen koulu-rauha ja opettajien kunnioitus.Kun yhteiskunnassamme on kerran alalla kuin alalla henkilöitä,jotka sanovat vastaavansa milloin mistäkin,niin kuinka he vastaavat nyt sitten koulun kuolleista ampumis uhreista?Kai heidän olettaisi herättävän henkiin nämä,jotta voisivat palata kotiin koulusta kuten ennenkin? Muita aloja esim: Terveyden Huolto ja Mielisairaalat. "Me vastaamme potilaista"! "Ei potilasta voi päästää kanssanne kävelylle,koska me vastaamme heistä"! Kun potilaat lopulta päättävät itse päivänsä,niin millä tavalla nämä kyseiset hoitajat vastaavat heistä? Jatkamalla vain samaan tyyliin.Kirkot rukoilevat vain rikollisten puolesta seurakuntineen,mutta ei samalla uhrien puolesta? Onko se myös Jumalan käsky? Esivalta jota Raamatun mukaan meidän tulisi kunnioittaa,on viitoittanut tiemme tämänkaltaiseen,joten olkaamme vain tyytyväisiä,ja kummarrellaan heitä ja kuviaan.Nyt on maamme johto junttien hallussa.Jos järki olisi voitolla,olisi täällä tilaa hienoviritteisimmilläkin ihmisillä.Viimemainituilla ei jää näinnollen kuin jäädä elämään junttien lantatossujen alle,tai ampua riivaajansa ja itsensä.Maamme muukin kehitys on samansuuntaista junttivallannalla.Elintaso kuilut ja kähmimiset omiin taskuihin ja loput ropot kansalle velkakirstua lisäten.
puuttua ja mihin eivät?Hoitoasioihin eivät kai puutu ja tuskin Uskonnasioihinkaan,jos ovat ihmisyyttä loukkaavia taikka ei taikka jos aivopestään seurakuntaa rukoilemaan enemmänkin pahan kuin hyvän puolesta?Silloin annetaan jo alkukipinä hyvään taikka pahaan.Ihmismassat ovat aina olleet manipuloitavissa suuntaan tai toiseen.Jos yhteiskuntaamme aijotaan pitää yhteiskunta kelpoisena,niin ei voi luottaa vain juntteihin,vaan siinä pitäisi olla järki miehet ja järkinaiset vastuullisilla paikoilla yhteiskunnastamme.
kerro suoraan sille ei kannata ujostella... jos on hyvät kaverit nii ne vähän aikaa kiusaa siitä tai sit ei ollenkaan se ei ole syy että menettäs kaverit
sänkyyn ni kyllä se kiinnostuu susta
tohon se ei ainakaa suastuis, enkä mä!!! XD
Joo, ni kukaan 12/11-vuotias ei olisi niin idiootti, että panisi jota kuta! Eiköhän silloin pitäisi vähintään olla jo yläasteella. Itsekkin tykkään vähän yhdestä pojasta, joka on saman ikäinen kun mä, mutta en uskalla sanoa sille mitään ja se asuu hirveen kaukana. Kaverit tietää sen ja aina mä kuitenkin kiellän niiltä kaiken. En tiiä mitä se poika musta ajattelee, mutta me ollaan hyviä kavereita. En haluaisi edes seurustella sen kanssa tai mitään, mutta toisaalta jotain puuttuu. Ärsyttää, kun meidän koulussa kaikki pojat on ihan idiootteja, jotka esittää jotain koviksii, jotka haluu sänkyyn, vaikkei ne varmaan oikeesti haluu... Ne pervoilee koko ajan ja hokee kaikille miten seksikkäitä ja hyvän näköisiä ne on. Mun mielestä se on silleen kohteliaisuus, mutta tulee vähän ahdistava olo, kun yhet vaan töllää...
Jos sulle nauretaan ne on vaan kateellisia. sä saat tykätä kestävaan. kaikilla on oma maku.. Kyll se sut tykkää jos olet hyvän näkönen (jos et) niin sitten ei kannata.... :D
Olen täältä itsekkin lukenut (poikien keskusteluja) että ulkonäkö merkkaa pojista n. 40% ja luonne sen loput 60%. Riippuu tietysti pojasta, että onko semmoinen dorka, joka haluaa vaan hyvän näköisen ja isorintaisen tytön, vai onko semmonen järkevä, joka oikeesta välittää.
joo, olen puhunut sen kanssa jo paljon ja tänään liikka tunnilla ku pellattii jalkkista (ja mä en oo oikee hyvä siin) Ni sit se poika kysys mult, Hei haluuks koskee palloo ja sit se anto mun potkasta sen! Se oli tosi mukavaa =)))
Mikä kiire sull on muutenkaan seurustelemaan?? Tai ylipäätään ihmisillä, sähän oot kumminkin `vasta` 12 tai jotain... että mikä kiire seurustelemisee..?? Tutustu siihen ja ehkä ajan myötä tuutte joskus olemaan yhdessä, mutta milä kiire, olettehan vielä nuoria ja elämä edessä. Itse en ole koskaan seurustellut, eivätkä kaverini, eikä meillä ole mikään tarve seurustella. Tutustu siihen poikaan eka paremmin, ehkä hän tekee joskus aloitteen. Usein 11 vuotiaat pojat eivät ole kiinnostuneita seurustelemaan, tai ovat vain kiinnostuneita katsomaan millaista se on.
No, onnea sinulle;DD