Ari on vieraana YleXillä 15.05 ->
Haastattelua voi seurata telkastakin Yle Extra- kanavalta:)
Haastattelua voi seurata telkastakin Yle Extra- kanavalta:)
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 41
Vanhimmat
Ja kuultiinhan siinä lopuksi uusi HMC. Aika mielenkiintoinen versio, tykkäsin kyllä.
akustinen HMC. Aika oudon kuulonen. Näin eka kertaa kuultuna.
haastattelemas ????
ja kuinka hevarit on ottaneet Arin vastaan. Tulevia bändi kuvioita, oman matskun teosta ja kuinka paljon Arin kassaan on tullut rahaa levymyynnin myötä. Kyllä se haastis joskus nettiin tulee.Haastattelijana oli Tuomas ja joku toinen (en musta nimee) Ihan mukava haastattelu.
Heseä saattaa kiinnostaa, että Arilta kysyttiin kumpi on parempi Kiss vai Wasp? No, Wasp vastasi Ari, vaikka kuulemma tuleekin saamaan bändin pojilta turpiin kun he diggaavat Kissiä :)
yhtään tosta HMC -akustisesta. No ehkä siihen tottuu ja eihän sitä ole pakko kuunnella. AAC:n akustisesta tykkään taas enemmän kuin alkup. vaikken mikään itkijänainen olekaan. Eli näin tuuliviirinä tänään.
Haastis oli mielestäni aika ok, harmi vaan että jouduin kuuntelemaan radiota, mieluitenhan Aria kuuntelee ja katselee näköradiosta. No ehkä se haastis on nähtävissä jossain vaiheessa netissä.
Tuomas ja Olli haastattelivat yhdessä, mutta kaipa se sika-Tuomas oli enemmän äänessä. Tuomas sikaili vähän haastiksen lopussa Arille tosta sen englannin ääntämyksestä, jopa kahteen (2) kertaan. Mielestäni ihan turhaa vittuilua, en ole kyllä aikaisemmin kuullut kenenkään toimittajan vittuilevan haastateltavilleen. Arihan sanoi jo ennen levyn julkaisua, ettei ehtinyt tarpeeksi hioa levylle esim. just englannin ääntämist.
Muuten kyselivät levyn myyntilukuja, Arin tuloja, tulevaisuuden suunnitelmia ja bändin tulevaisuutta sekä seuraavaa levyä, millasta matskua ja kenen voimin. Arissa on näemmä ainesta politiikoksi; vastaili nimittäin nii-in ympäripyöreitä suurimmaksi osaksi, että poliittiset broilerimme saisivat ottaa oppia;D
Siinä huomasin Arin hieman ärtyvän, kun Tuomas selitti jotain, miten levyn ostajista suurin osa on alle 15-vuotiaita.. Mutta toi englanninääntämys-vittuilu meni ohi. Pitääkin katsoa uudestaan..
tallennettuna? Itse kuulin vain radiosta, mutta olisi kiva nähdä kuvakin. Eli jos jollain on, voisiko laittaa nettiin? ;)
meni kans toi enkku juttu ohi. Sen levy jutun huomasin. Mistä Tuomas tietää, että suurin osa ostajista on alle 15- vuotiaita?
Niin, eihän se suoraan sanonut että lausut muuten englantia päin vittuu, ota musta oppia, vaan kysyi että juotko kaljaa aamuisin ja siihen perään ööli in the moonin ja sitten mitäs bensaa ostat faijalles, fuel for the faija... Se on niin vitsikäs tuo Sika-Tuomas ja tosi pro noissa hommissaan... Ja joku vielä väittää että Tuomas on jotenkin hauskempi kuin Ylen aamun juontajat? Tiedoksenne vaan, että vittuili ja toisten kustannuksella nauraminen on kaikkein halvinta ja helpointa huumoria..
totaalisen oikees arin kans tost asiast*** wasp on sellast musaa joka ottaa ja wie mennessää jos sen päästää päähäns ja monet ei diggaa siit sen intensiiwisyydest mut musta just se on siin hienoo et sellaset lataukset on biiseis ***
Ari osaa ottaa nuo huumorilla, tai ei se niistä ainakaan mitään traumoja saa. En puolustele Tuomaksen nuivaa suhtautumista Ariin, mutta turha täällä jauhaa ja mollata, jos et tykkää, niin älä kuuntele.
tyyppi ja ammattitaitonen tapaus mitä sitä oon kuunnellu ***
tietty oma mielipide ei sais kauheest heijastuu duuneis waa niis pitäs ottaa jobi jobina oli fiilikset sit mitkä tahans asioit tai henkilöit kohtaan ***
ja Ollilla on selkeesti oma tyyli tuossa showssa ja se perustuu aika rankkaankin huumoriin. Ja kun Arikaan ei huumorin kannalta ole mitään keveintä sarjaa, niin tuskinpa se tuosta hirveesti itseensä otti.
Tietty voishan sitä vähän vähemmän piikitellä, ehkä. :D Mutta en kyllä haluaisi, että Tuomas ja Olli rupeais pidättelemään tuon huumorin kanssa, on tullut kerran jos toisenkin revettyä niiden jutuille. :D
sekö on nykyään vain hienoo, vi......a? Johan tässä on nähty ja kuultu mihin ainainen toisten mollaaminen vie..niin no joo.. Mieti.. tuomas on ilkee tosi ilkee ja inhottava!! Onneks on eri kanavia vielä kuuneltavaksi, kuten toi rock, eläköön rock radio, fiksut miehet MIEHET eivät tarvitse pönkittääkseen v.......a!
joku mahdollisest jotain waan ihan yleens musaa radiost bongailen *** ei mua kyl ainakaa peltsin jutut oo häirinneet miteskää ***
Voisko joku ystävällinen upata nettiin ton haastattelun? Varmasti moni sen tallensi.
Kiitos!
ole häirinneet, mut kaipa noita nyt on "siunaantunut" niin paljon noita juttuja tuon "joulun tuojan" tiliin, että alkaa jotensakin ärsyttää toden teolla!
muillekin? En tiedä, tais jäädä itseltäni viimeiseksi kerraksi kun viitsin katsoa/kuunnella Tuomaksen "viisauksia". Päivällä tulee kuunneltua rockradio, ja illalla katseltua musakanavia, eli ei todellakaan ole pakko kuunnella. En olisi kuunnellut tätä ekaakaan kertaa, jos olisin tiennyt mitä se yrjöää suustaan.
mitään vittuilua ole. Ihan asiallisia haastatteluja omalaatuisella huumorilla höystettynä. Miksi pitää ottaa noin vakavasti? :D Hirveen vihamielistä suhtautumista.
Mutta mä oonkin aina tiennyt, että mulla on kieroutunut huumorintaju, ehkäpä siksi nuo Ollin ja Tuomaksen läpät vetoaa muhun. x)
mun mielestä ne ei saanut Arista otetta, vastaili niin hyvin takas. Fiksu jätkä, nään Tuomakset ovat vaan kade jos joku onnistuu näin hyvästi kuin Ari.
Arilla kopassa kaikki kohdallaan.
Ari vasta hyvin siihen kysymykseen missä kysyttiin, että miltä tuntuu kun suurin osa levyn ostaneista on alle 15-v. Ari on oikeessa musiikissa ei ole ikärajoja.
mitään huumoria ollut, joten turhaan puolustelet. Kuka tahansa osaa vittuilla. Ammattitaidonta paskaa. Tuomashan on monesti osoittanut dissaavansa Aria. Ei se muille ole vittuillut tohon tyyliin, mitä mä olen kuunnellut, läppää kyllä yrittää heittää. Kuuluu samaan kategoriaan noiden "toimittajien" kanssa, joiden jutuista paistaa henkilökohtainen kauna Aria kohtaan. Se on sitten ihan eri asia, mitä kirjoittelee ja sanoo yksityishenkilönä.
Peltsi, Ile ja Marja paljon parempi kolmikko.
Peltsiä ja Ileäs, mähän puolustan ihan just ketä haluan.
Kylläpä näyttää sullakin olevan henkilökohtaista kaunaa. Ihan turhaan auot, en mä lopeta noiden kuuntelua sun enkä kenenkään muunkaan käskystä.
Kaiva se herne nenästä pois.
ketään, mutta sulla ilmeisesti on herne nenässä Sika-tuomaan puolesta. Ehdotapas sille fani-palstaa, ja mene sinne fanittamaan sitä pystyynnostettua sikaa. Onkos sulla joku kristallipallo taas ostettuna kirpputorilta? Ei näytä toimivan, ei nimittäin ole mtään kaunaa ketään kohtaan, mutta en osaa arvostaa huonoja toimittajia.
Nyt tulikin jouluisa olo mieleen noista herneistä ja siasta. Se kohta paistetaan. stna!
mä ehdottaisin jotain fanipalstaa? Mä vaan kuuntelen sitä radiosta, se on musta hauska tyyppi ja siinä se. Keksi parempia vitsejä, tuo kristallipallokin on niin väsynyttä. Ihan vitun sama mulle, onko sulla kaunaa vai ei, mutta kauan jaksat asiasta vaahdota.
Mua ei paljon kiinnosta sun mielipide, joten moro.
mä en olekaan mikään toimittaja, enkä ammattikirjoittaja, joten väsyneet fraasit sallittaneen? Ei ole omakaan tekstis mitenkään korkealentoista ja inspiroivaa. Miksi vitussa yleensä vastasit mulle? Ei muakaan kiinnosta sun tylsät löpinät ja vitunkarvan vertaan.
http://www.dailymotion.com/0alleycat0/video/x3fa6y_ari-koivunen-ylexin-haastattelussa_music
Tuossa lopuksi kuuluu se uusi HMC.
HMC! Taidanpa avata sille oman ketjun. :D
Pirun hyvältähän tuo kuulostaa, nyt menossa viides kuuntelukerta :)
lähtee neljättä kertaa täällä soimaan. :D
vai miks sen ääni ei kulje
haastattelussa? Kyllähän sen ääni kulkee, molemmissa. :D
eikse oo vähän kähee? :P
biisi on mahtava
vähän käheä, mutta ehkä sillä on vaan kröhää kurkussa. :D Tollanen käheyshän on vaan seksikästä. ;)
eli rööki raspittaa warsinki jos paljon kuluu *** ei miteskää huono asia laulajal tos genres mis ari on kuha ilmaa keuhkois riittää ja toistaseks ainaki kuuluu olewan suht hywät wolyymit *** terweysasioist taas en sano mitää ku en oo itekkää mikää terweysguru ***
ei mitään moittimista. Hyvä biisi, kyl toi levy pitää ostaa ehdottomasti.
laulaa niin paljon.
14.11 alkaa myynti ja silloin menen heti kauppaan.
Levy julkaistaan 21.11.