Ehdotan tämän palstan lopettamista. Kukin tykönään päätelköön miksi.
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Mitään näistä tietokoneista tiedä, mutta juttelin erään moden kanssa joskus erään toisen foorumin puitteissa, ja onnistuu tarvittaessa häirikön ip-osoitteen bannaaminen koko foorumilta.
Tämä toistui pari kertaa eri osoitteiden kanssa, ja häirikkö poistui jollekin toiselle foorumille vaahtoamaan.
Tietenkin jos ja kun tässä tapauksessa on kysessä joku kirjaston koneelta suoltava työtön, niin osoitteen bannaaminen voi olla hankalampi juttu, tiedä häntä..
Mutta toisaalta, vauhkoilkoot ruutunsa ääressä, onpahan poissa ihmisten ilmoilta itseään satuttamasta, puhumattakaan siitä jos tällä pöljällä olisi vielä ajokortti tai edes auto.
Jos 90% on jatkuvasti spämmiä, niin ainakin palstan nimi on väärä, ylläpito näyttää olevan voimaton.
Jokainen tietää millaisessa maineessa suomi24.fi-foorumi on muilla keskustelupalstoilla.Eipä juuri mairittele sen maine Eniroa!Tämänkin liikenne-foorumin tason suurin pilaajan nimimerkin jokainen tietää.Tämän henkisesti sairaan yksilön annetaan ylläpidon taholta jatkaa mm.massapostittamista ja ala-arvoista kielenkäyttöä.Tämä ressukka ei edes yritä ylläpitää minkäänlaista asialinjaa vaan tärkeintä on provoilu ja skeidan jauhaminen.Uskon että on paljon porukkaa jotka oikeasti haluaisivat kirjoitella tälläkin foorumilla,mutta jo vilkaisu etusivulle missä jatkuvasti lukee VITTUPERSEHOMOVATIPÄÄNYSVÄRI-tyyppistä tekstiä lähtevät kyllä muualle.Muutaman viikon ajan ylläpito näytto poistavan heti tämän älykääpiön satuilut,mutta nyt taas törkyviestit saavat näköjään olla.Kiinnostus foorumin profiilin nostamiseen ilmeisesti hävisi kokonaan.
On tietysti vaikeaa saada tälläista sairaan ihmisen kirjoittelua loppumaan koska suoranaista rikokseen yllyttämistä eikä laittomuuksia tältä kirjoittajalta tule.Tosin läheltä liippaa ja tiedän kyllä,että ilmoituksia tästä henkilöstä on tehty.Nimimerkin takana on tämäkin kaveri suojassa ja tietää itse sen varsin hyvin!Valitettavasti.
Nyt olisikin tärkeää,ettei kukaan siis ei kukaan vastaile tai kommentoi tämän ressukan kirjoituksiin.Se on ainoa keino saada ko.peelon kiinnostuksen vähenemään skeidan kirjoitteluun!!