riekkua palstalla? Pystyykös Soini pitämään sanansa natsien pitämisestä ulkona?
Mitä järkeä antaa Sisun
12
599
Vastaukset
- eihän Soini
mitään sanoja pidä, Soinihan kiemurtelee kuin kiiski koukussa. Nuo pikku natsithan pitää Soinin elävänä, joten miksi hän niitä torjuisi? Soini pitää ulkona ne jotka haluaa viedä puoluetta uskottavaan yhteyteen suomalaisessa poliittisessa elämässä, eikä suinkaan niitä jotka aiheuttavat ulkoisen paheksunnan.
- tekemistä jonkun sisun
kanssa.
Täällä hörhöt yrittävät kaikin keinoin laskea Perussuomalaisten kannatusta. Joku Mäenpää ja muut kaltaiset kirjoittelevat jatkuvasti negatiivista viestiä.Ensin ne tekevät avauksen ja sitten ne vastaavat itse. Luulevat, että näyttää siltä, kuin Perussuomalaiset riitelisivät koko ajan.
Perussuomalainen kenttä on vankasti Soinin takana ja tukee hänen menestyksellistä uraansa.- "tekemistä"
jos sisulaisia on perussuomalaisten ehdokkaana. Turha väittää että tausta ei vaikuta, vaikka lupautuisivatkin noudattamaan puolueen ohjelmaa.
- mitään sisulaisia
ehdolle. Jos joku on sisulainen jäsen, niin emme voi sille mitään. Mäenpää ei kaiketi koskaan tule olemaan PS:n listoilla. Emme hyväksy sen aatesuuntausta.
- vai teeskenteletkö
Todella härskisti?
Suomen Sisun puheenjohtaja, entinen IKL:n koulutuspäällikkö, Muhammedin pilakuvat nettiin laittanut Teemu Lehtinen on Uudellamaalla persujen varakansanedustaja.
Natsismi persuista ei poistu sillä, että hoetaan papukaijamaisesti: Ei ole mitään natisimia, on vain Mäenpää horinoineen.
Herätkää persut, ennen kuin on liian myöhäistä ja ENNEN KAIKKEA: Avatkaa silmänne!!! - ihmetelevä
vai teeskenteletkö kirjoitti:
Todella härskisti?
Suomen Sisun puheenjohtaja, entinen IKL:n koulutuspäällikkö, Muhammedin pilakuvat nettiin laittanut Teemu Lehtinen on Uudellamaalla persujen varakansanedustaja.
Natsismi persuista ei poistu sillä, että hoetaan papukaijamaisesti: Ei ole mitään natisimia, on vain Mäenpää horinoineen.
Herätkää persut, ennen kuin on liian myöhäistä ja ENNEN KAIKKEA: Avatkaa silmänne!!!EIHÄN NATSIT TAPPANUT MUSLEMEIJA
NO EHKÄ MUUTTAMAN
EIHÄN SISUN PALSTOILLA, AINAKAAN JUUTALAISTEN PILAKUVIA JULKAISTU
SIELÄ ON JOKO MUU TSI PÄÄTEINEN AATESUUNTAUS. - ilmaiseksi
ihmetelevä kirjoitti:
EIHÄN NATSIT TAPPANUT MUSLEMEIJA
NO EHKÄ MUUTTAMAN
EIHÄN SISUN PALSTOILLA, AINAKAAN JUUTALAISTEN PILAKUVIA JULKAISTU
SIELÄ ON JOKO MUU TSI PÄÄTEINEN AATESUUNTAUS.Älä ota enää Olvia, vaan käy nukkumaan. Ehkä Aatu tulee uniisi ja pääset nirvanaan?
- sellaiset -
- kuin O. Mäenpää tai J. Mattila ovat lähes vasemmistolaisia niihin ruskeapaitoihin verrattuna, jotka ovat pikku hiljaa soluttautuneet persujen avainpaikoille...
- Koppalakki
Kommunistien tekemän tutkintapyynnön johdosta eduskunnan oikeusasiamies tutki Suomen Sisun toiminnan. Väitettyä natsismia ei löytynyt, joten Suomen Sisu ei ole mikään natsijärjestö, sillä muussa tapauksessa olisi sen toiminta lakkautettu, sillä natsijärjestöt on Suomessa ja Pohjoismaissa kielletty.
Jatkuva vouhotus natsismista osoittaa totaalista tietämättömyyttä Suomen Sisun toiminnasta.
Suomen Sisu kannattaa kansantansseja, suomalaista runoutta ja kirjallisuutta, suomalaisten perinteiden vaalimista, veteraanien kunnioittamista, yhdenvertaisuutta miesten ja naisten välillä, sanan- ja mielipiteen ilmaisun vapautta, laillista yhteiskuntajärjestystä, Suomen omia puolustus- poliisi- ja rajavartiolaitosta, urheilu- ja terveyskasvatusta, terveellisiä elämäntapoja, kotimaista elintarviketuotantoa, korkeaa koulutustasoa,luonnonsuojelua sivistystä ja demokratiaa.
Nämä asiat ovat vouhottajien mielestä niin tuomittavia, etteivät ne sovi perussuomalaiseen
maailmankatsomukseen. En ymmärrä.
Epäileväinen ja varovainen ja kriittinen suhtautuminen maahanmuuttajiin ei ole rasismia vaan realismia. Vouhottajat ovat lukeneet heikosti Pyhää Raamattua, joka on kristikansan pääeepos.
Siinä kehotetaan suhtautumaan varauksellisesti
vieraisiin, joiden epäillään olevan vakoilijoita tai tuovan vaarallsia kulkutauteja yhteisöön.
Onko Pyhä Raamattu siis natsismin ohjekirja?
Kehottaako Pyhä Raamattu rasismiin?
Jos näin on, poltettakoon Raamatut roviolla.
Kokemus on osoittanut, että aina kun maiilmassa on ryhdytty polttamaan kirjoja, ovat hetken päästä vuorossa olleet ihmiset, joita on lahdattu miljoonittain, kuten Hitlerin Natsi-Saksassa ja Stalinin Neuvostoliitossa.
Tätä ihmisten joukkotuhontaa ei Suomen Sisu hyväksy. Ilmeisesti sekään ei sovi perussuomalaiseen ajattelumaailmaan.
Suomen Sisun ajatusmaailma tukeutuu enemmän Pyhään Raamattuun kuin Mein Kapf teokseen.- .............
Onko Hitler sinunkin mielestäsi "kunnian mies"? Entä pitäisikö juutalaisilta kerätä aseet pois? *hehehe*
- ja pidetään miestä hulluna
............. kirjoitti:
Onko Hitler sinunkin mielestäsi "kunnian mies"? Entä pitäisikö juutalaisilta kerätä aseet pois? *hehehe*
Suomen sisun keskuudessa selvä enemmistö pitää Hitleriä hulluna, joka aiheutti Euroopalle ja koko maailmalle suunnatonta tuhoa ja vahinkoa, puhumattakaan lahdatuista ihmisistä.
Se, että jonkun mielestä sisu on "natsijärjestö" ei tarkoita sitä, että hänen mielipiteensä voimasta sisu alkaisi natsijärestöksi. ja pidetään miestä hulluna kirjoitti:
Suomen sisun keskuudessa selvä enemmistö pitää Hitleriä hulluna, joka aiheutti Euroopalle ja koko maailmalle suunnatonta tuhoa ja vahinkoa, puhumattakaan lahdatuista ihmisistä.
Se, että jonkun mielestä sisu on "natsijärjestö" ei tarkoita sitä, että hänen mielipiteensä voimasta sisu alkaisi natsijärestöksi.Nimitys käytetään miten sattuu, Venäläisten mielestä Viro on Fasisti valtio kun se siirsi jonkun neuvosto-aikainen patsas.
Perussuomalaiset ovat jonkun mielestä natsit kun olaan huolissaan hallitsemattomasta maahanmuutosta
ja epäillään maahanmuuttajien integroitumiskyky, jonkun mielestä se on jo natsijärjestön merkki.
Olisi ehkä hyvä ensin tutustuu seuraavaan linkkiin
.
http://fi.wikipedia.org/wiki/Natsi
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Riikan perintö: ennätysvelka, ennätystyöttömyys ja ennätysverotus
Tavallisen keskituloisen suomalaisen verotus on kireintä vuosikymmeniin, ja ensi vuonna palkansaajien käteen jää vieläki732813Sannalta jälleen fiksu lausunto johtamisesta
"I used to think the best argument would win – but real leadership means listening, understanding where people come from752348Riikka se runnoo työttömyyttä lisää
Menkää töihin! "15–74-vuotiaiden työttömyysasteen trendiluku oli lokakuussa 10,3 prosenttia. Työttömiä oli yhteensä 276752198Riikka Purra on ihana, jämpti
Hän yrittää saada Suomen taas kuntoon. Sanoo asiat suoraan, eikä piiloudu kapulakielen taakse. Riikan kaltaisia päättä32095Mies, näen sinua hetken
ja olet mielessä ikuisuuden. Toisia näen ikuisuuden ja he eivät jää mieleen hetkeksikään. Muistan jokaisen kohtaamisen51524Sorsa: kuvaputki - Lipponen: kaasuputki - Marin: ryppyputki
Nuo kolme demaria ovat poikkeuksia Suomen poliittisessa historiassa. Ovat ainoita, jotka ovat kyenneet nostamaan puolue101449- 831227
Taas alkoi soidinmenot.
Ja historia toistaa itseään. Myönnän, että on varmasti semmoinen, mikä sinulle sopii. Innokas ja päällekäyvä eikä tuppis81090- 691087
No miten meni?
Onko voittaja olo? Tunnetko onnistumisen riemua? Vastasiko lopputulos odotuksia? Kauaksi ajettu 😘1191034