Tuomiojakin ihannoi Linkolaa?

suositteli pari vuotta sitten Linkolan kirjaa iltalukemiseksi? En olisi uskonut siitä kaverista.
http://www.tuomioja.org/index.php?mainAction=showPage&id=17&category=3
7326
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kirja. Vaan sen takia, että ihmiset huomais mitä anargisteja vihreät ovat!

Äänestä
  • ihannoi aatetta, joka tappa tavallisen ihmisen?
    Mihin sitten jäävät meidän äänestäjät jos ei ole köyhiä jotka meitä äänestävät? Ei kaikki voi olla hyväosasia.

    Äänestä

kyllä stalinisti toisen stalinistin tunnistaa

Äänestä
  • Yrittäkää jo ymmärtää ettei kalastajan päiväkirjat liity asiaan mitenkään. Jos ette tätä ymmärrä niin lukekaa kirjoa ja katsokaa tv :stä muutakin kuin kauniita ja rohkeita. Voisitteko alaikäiset mennä lukemaan Aku Ankkoja tai Tinttejä jos olette päässeet koulutielle jo.

    Äänestä

Nuorison ehdokas 40 vuotta. Siitä näkee demarien kehityssuunnan.

Äänestä
  • Demarien kehityssuunta on laskeva. Mitä muuta se voisi olla?
    Kansa ei enää Internetin ja vapaan maailman aikakaudella usko demarien kusetusta ja kuuntele heidän feikkiviestintäänsä. Ihmiset alkavat päästä jyvälle siitä, missä mennään ja siellä ei todellakaan demarien järjenvalo loista ensimmäisten joukossa.

    Sanot, että Erkki Tuomioja on nuorison ehdokas - ollut jo 40 vuotta. Se on pitkä aika.
    Mutta minä muistan tämän lippalakkipäisen, hommssuisen partaradikaalin useimmat tempaukset, sen veran vanha olen itsekin.

    Mielestäni Erkillä on edelleenkin luontaiset edellytykset nuorison ehdokkaaksi.
    Se, että hän on 61 vuotta ei tahtia haittaa, koska puolueen jäsenten keski-ikä on 62 vuotta. ja kuinka ollaakaan Erkki kuuluu tuohon keski-ikää nuorempaan puolikkaaseen,joten hyvin on pullat uunissa demaripuolueella.

    Ehkä jossain 80 ikävuoen vaiheilla Erkki voisi iiittyä puolueen eläkeläisten joukkoihin, jos puoluetta enää silloin on olemassakaan.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


että näin kirjoitti:

suositteli pari vuotta sitten Linkolan kirjaa iltalukemiseksi? En olisi uskonut siitä kaverista.
http://www.tuomioja.org/index.php?mainAction=showPage&id=17&category=3

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu