luuserit

kyllä on luuseri porukkaa tämä kokoonus kun ajavat pakkotyötä suomeen luulis heidänkin ymmärtävän että sairaan hoitajat ym ym.. tekee heille rahaa nutta ei eli siis ei muuta kun pakko työtä vaan siitä se ura urkenee vai mitä kapitalisti siat?
266
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

TEHYläiset että välittömässä vaarassa olevat ihmiset hoidetaan irtisanomistenkin toteutuessa, niin ei tarvitsisi koko lakia.

Demarit taas lupailivat vaikka mitä viimeiset 12 vuotta, mutta eivät tehneet mitään palkkakuopille.

Äänestä
  • keittänyt kokoomus, edes vastuuttomilla lupauksillansa, että saisi vaali voiton. kokematon puheenjohtaja, ja sairaan hoitajat joilla oli vähän liika suuret luulot itsestään ja yhteiskunta asemastaan. hoitsu enempikin duunari kun vuori tai kauppaneuvoksia . hoitsut ei ennestäänkään matalapalkkaisia koulutukseen nähden 2500e kuukaudessa. matala palkka 900e kuukaudessa.500 euron korotus täysin epä realistinen, kun huomioon ottaa että jotkut kunnat ottavat joka kuukassi lainaa että pystyisi maksamaan työntekijöitensä palkat.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tph kirjoitti:

kyllä on luuseri porukkaa tämä kokoonus kun ajavat pakkotyötä suomeen luulis heidänkin ymmärtävän että sairaan hoitajat ym ym.. tekee heille rahaa nutta ei eli siis ei muuta kun pakko työtä vaan siitä se ura urkenee vai mitä kapitalisti siat?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu