Säilytetään nollat

luettu- että vastattusarakkeissa ja katsotaan
kuinka kauan tuo raukka jaksaa lähetellä noita
viestejään.
13806
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

linjalla. Olen tätä samaa ehdottanut eräällä automerkkipalstalla joka on jatkuvan provoilun kohteena. Aina sieltä kuitenkin joku lähtee provon kyytiin.

Äänestä

Provoiluihin ei pidä lähteä mukaan.Jos joku esim.alkaa minulle haistattelemaan täällä tai on pistänyt törkeän aloitusviestin,en vastaa samalla mitalla takaisin,koska ne pipipäät saavat kicksejä siitä,että johonkuhun on hänen ilkeä viestinsä vaikuttanut.Älkää siis lukeko Auto----Anteron kirjoituksia tai vastatko niihin,niin eiköhän se pian väsy peeloiluun.

Äänestä
  • jossakin muodossa.

    Äänestä

Että joku huomioi sen, ja taas "Antero" istuu koneensa ääressä itseään hiplaten.

Ei noihin vajaamielisiin/kykyisiin auta lopullisesti muu kuin kaasutus, mutta eihän sitä nykyään enää tehdä, ikävä kyllä.

Tämä tapaus näyttää suoltaneen ja päivystäneen jo monta vuorokautta peräjälkeen, että kertoo jo hieman henkilön tilasta ja tilanteesta noin yleensäkin elämässä ja ihmissuhteissa.

No, se on nyt tätä tietotekniikan kulta-aikaa, kun ihminen voi kirjoittaa oman sairaskertomuksensa julkisesti kaikkien luettavaksi, kuten tämä "loisto- auto- antero", tai mikä sitten lie.

Ihmisten ilmoilla ja seurassa on varmasti hiljainen poika, mutta annas olla kun pääsee suoltamaan anonyymisti sontaa, niin sitten kyllä uhoa löytyy.

Seurassa tai kadulla tai baarissa huudellessahan kun voi äkkiä sattua leukaan.

Äänestä
  • nämäkään nyt niin kovin asiallisia ole.
    Valitan?

    Äänestä

  • eipä kirjoitti:

    nämäkään nyt niin kovin asiallisia ole.
    Valitan?

    Ja siihenhän tämä elämätön erkki pyrkiikin.

    Viimeisenä rihmanaan, ja toivona vuorovaikuttaa normaaleiden ihmisten kanssa normaalisti,on avoin Foorumi jossa ei vaadita rekisteröitymistä oikeasti, eikä henkilötietoja.

    Tämä yksinäinen "Susi", ja luuseri huutaa epäonnistumistaan täällä, ymmärtämättä sitä että hänelle nauretaan.

    Vaikka vaikeatahan sitä on ymmärtää niin paksun Foliohatun lävitse, mitä tämä meidän oma pikku anteromme on jo pienen päänsä ympärille ehtinyt keriä.

    Kannattaisi ihan oikeasti tarkistaa, että mitenkäpäin, ja että onko varmasti oikeinpäin se Dosetti mistä aamuisin nautitaan siellä osastolla, vai mitä, "Antero"?

    Vaikka taitaapa tässäkin "Anteron" tapauksessa olla TAAS kyseessä Sossu, Avohoito, ja Kirjaston Kone...

    Äänestä

Täysin mahdotonta pitää nollana luettu -saraketta. Riittää, kun avaa itse ja laittaa vaikkapa tiuhaan päivittymään, niin johan käypi laskuri.

Äänestä
  • anteron viesteihin...

    Äänestä

  • Toki laskuri käy, mutta kun koko viestit katoaa kokonaan aina silloin tällöin.

    Äänestä

  • lorek kirjoitti:

    Toki laskuri käy, mutta kun koko viestit katoaa kokonaan aina silloin tällöin.

    Ja pitelee itseänsä.

    Äänestä

HEITÄ HÅMÅ VOLTTI

Äänestä
  • Nollat näkyvät pysyvän vastaussarakkeessa,
    ja asiattomat aloitukset poistuvat sitä
    mukaa kuin niitä tulee. Luettujakaan ei
    varmaan enää ole muita kuin ne jotka on
    itse avannut. Valitettavasti hänen tilanne
    näyttää sangen epätoivoiselta, ei selvästikään
    ymmärrä omaa tilaansa. Ettei nyt tekisi mitään
    typerää ja peruuttamatonta.

    Ehdottaisin, että hautaisisi nuo sangen
    negatiiviset nimimerkkinsä ja siistisi
    kielensä, naamavärkkiä ei tartte entrata,
    sillä sitä risupartaa ei täällä näy ja
    tulisi uutena ihmisenä palstoille.
    Hattuiluaan voi minun puolesta jatkaa,
    kunhan tekee sen "sivistyneesti", jotta
    täällä muutkin ihmiset ilkeävät kirjoitella.

    Äänestä

  • toimii... kirjoitti:

    Nollat näkyvät pysyvän vastaussarakkeessa,
    ja asiattomat aloitukset poistuvat sitä
    mukaa kuin niitä tulee. Luettujakaan ei
    varmaan enää ole muita kuin ne jotka on
    itse avannut. Valitettavasti hänen tilanne
    näyttää sangen epätoivoiselta, ei selvästikään
    ymmärrä omaa tilaansa. Ettei nyt tekisi mitään
    typerää ja peruuttamatonta.

    Ehdottaisin, että hautaisisi nuo sangen
    negatiiviset nimimerkkinsä ja siistisi
    kielensä, naamavärkkiä ei tartte entrata,
    sillä sitä risupartaa ei täällä näy ja
    tulisi uutena ihmisenä palstoille.
    Hattuiluaan voi minun puolesta jatkaa,
    kunhan tekee sen "sivistyneesti", jotta
    täällä muutkin ihmiset ilkeävät kirjoitella.

    lähinnä keskustelun aloittajalle ja muille
    kirjoittajille, mutta lienee tarpeen, että
    "ko." henkilökin lukee tämän.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


sekä kirjoitti:

luettu- että vastattusarakkeissa ja katsotaan
kuinka kauan tuo raukka jaksaa lähetellä noita
viestejään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu