Kaikille vapaapainista kiinnostuneille:
All Star Wrestling League
ASWL on E-Fed, eli netissä toimiva roolipeli pohjainen vapaapaini federaatio.
Homma toimii näin: Rekkaatte itsenne sisään, otatte mallihakemuksen ja täytätte sen oman "hahmonne" tiedoilla. Odotatte että teidät hyväksytään sisään. Jos teidät päästetään sisään voitte alkaa vääntämään omaa "ropeanne" eli roolipelausta. Eli teksti jossa höpöttelette esimerkiksi jotain hahmoonne tai tulevaan matsiin liittyvää. Näiden tekstien perusteella te joko voitatte tai häviätte matsinne. Jos teitä ei päästetä sisään syy om siinä että hakemuksessanne on jokin vialla tai mallirope on ollut huono tai liian lyhyt. Silloin kerron syyn ja voitte parantaa sitä ja toivoa että pääsisitte sisälle.
Mielenkiintoista ja mukavaa hommaa kun ottaa tosissaan.
Käykää tsekkaamassa.
http://z3.invisionfree.com/ASWL
Kaikille vapaapainista kiinnostuneille!
RFK
2
347
Vastaukset
- ....
Mene muualle pelaaman pelejäs ...
- Termospullo...
Aika outoa että viime aikoina mainostettujen juttujen admin on aina ollut käyttäjä nimeltä JTG.
Ja roolipelaus? Ei kiitos. Tuskin edes osaatte.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1382081
- 1211435
Atte Harjanne usuttaa eläkeläisvihaan
Karmeeta kuultavaa aamun uutislähetyksessä, kun Atte Harjanne, tunnettu eläkeläisvihaaja, suitsii sukupolvien välistä v3331213Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!
https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro1401180IS: Väitöstutkimus - Pyöräilybuumi oli pelkkä kupla!
Pyöräilybuumista paljastui karu totuus Väitöstutkimuksen mukaan suuri suomalainen pyöräilyrenessanssi olikin vain pelkk31151Keitä oli kunnanjohtajan erottajat?
Kouluja ei ole varaa ylläpitää mutta johtajasopimukseen palaa 100000 euroa ja uuden johtajan hakuprosessi maksaa kymmeni631142- 1411119
- 491089
Mene perheinesi arkkiin - kasteelle !
Juutalaiset oli hyvin lapsirakkaita, mitään ehkäisyä ei käytetty. Perheissä oli paljon lapsia. Viiden koko perheen kast470957Milloin bikineistä
Tuli juhla tai esiintymis asu? Pikkasen harkintaa vois käyttää. Bikinit kuuluvat uimarannalle. No, mitä maailman tähdet98945