Vasemmistoliitto on vanhoollinen jäänne menneiltäajoilta ei osaa uusiutua ,voi nyt todeta ,kun tukee moista T€HYn sooloilukiristyslinjaa ,ihmisenhengellä ei ole mitään väliä ,saa tappaa potilaita ,keinolla millähyvänsä ,kunhan kyseenalaisia kiristys€uroja tulee ,toisesta taskusta / toiseen taskuun ,verirahoja ja kuolemaa .
Perinteiset lakkokeinot ei ole "valttia" T€HYlle ja sen tukioille ,ollaan menty heikollejäälle ,vaikka on kestävämaaperä , työtaistelupelisäännöt ,kaveria ei jätetä ,säännöt ovat olleet käytettävissä kautta ammattiyhdistysliikkeitten olemassaolon ajan .
Vasemmistoliitonlinja on linjaton ,ihmisyyden kanssa ,kyllä minusta ihmishenki on tärkeämpi ,kuin T€HYn €uro tappolinja .
Punavihreä luonnonpuolesta ,hyysäreitten ,hyvinvoinnin tappopuolue , joka ei kuulu näillä arkumenteilla suomalaiseen sivistysvaltioon .
Toki sairaanhoitajille kuuluu palkanlisää mutta ei ämpärillä kun kauhakin on keksitty .
Kohtuus kaikissa niin siitä hyvä tulee ,minusta tuli saittailessa ,entinen vasuri .
Talonpojan tappolinjaa en hyväksy .
Surkeaa Vasemmistoliitto
7
327
Vastaukset
- Kotilainen
Gallupin mukaan kaikkien puolueitten kannattajista enemmistö kannattaa tehyläisten työtaistelua ja sen vastustajia on eniten kokoomuslaisissa. Nyt vain pitkäaikainen sopimus ja kunnon korotus ettei jää korvapuolueen vaalipuheiksi koko homma.
- tutkimus
Pöyristyttävää tämä tehyn klobpaus. Huh.
Ei voi suomenkansasta idiotteja olla noin paljon. Voiko? - emävale
tutkimus kirjoitti:
Pöyristyttävää tämä tehyn klobpaus. Huh.
Ei voi suomenkansasta idiotteja olla noin paljon. Voiko?kokoomus!
- Koko kansa .
emävale kirjoitti:
kokoomus!
Järki käteen ,ihmishengellä ei voi tehdä politiikkaa .
- KUIN UUSI KIROSANA
emävale kirjoitti:
kokoomus!
te TEHYläiset olette jo nyt ennen lakkoa menettäneet suomen kansan luottamuksen.
Pelaatte peliä isoilla merkeille, potilaiden hengellä!
Kun tämä soppa on joskus ohi, saitte sitten vaatimuksenne läpi tai ette, niin kansan silmissä olette luopioita.
Toiset ne kulkee reitillä voiton hymy kasvoilla, te ette! - Vasuri5
KUIN UUSI KIROSANA kirjoitti:
te TEHYläiset olette jo nyt ennen lakkoa menettäneet suomen kansan luottamuksen.
Pelaatte peliä isoilla merkeille, potilaiden hengellä!
Kun tämä soppa on joskus ohi, saitte sitten vaatimuksenne läpi tai ette, niin kansan silmissä olette luopioita.
Toiset ne kulkee reitillä voiton hymy kasvoilla, te ette!TEHY ei ole vastuussa Suomen kansalle. Ammattiliittojen tarkoitus on ajaa jäsentensä asiaa, ei jokaisen jampan ja liisan joka nyt suomalaiseksi on sattunut syntymään tai tänne muuttamaan.
Eikä TEHY vastaa potilasturvallisuudesta. Siitä vastaa kuntatyönantaja ja viime kädessä valtio.
Tämän sopan keittäjä istuu valtiovarainministerin pallilla, ei TEYHYssä. KUIN UUSI KIROSANA kirjoitti:
te TEHYläiset olette jo nyt ennen lakkoa menettäneet suomen kansan luottamuksen.
Pelaatte peliä isoilla merkeille, potilaiden hengellä!
Kun tämä soppa on joskus ohi, saitte sitten vaatimuksenne läpi tai ette, niin kansan silmissä olette luopioita.
Toiset ne kulkee reitillä voiton hymy kasvoilla, te ette!"tietosi" !
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalainen tutkimus paljasti oudon asian vasemmistolaisista - he häpeävät itseään
Kyllä, asia on faktaa. Suomalainen tutkimus osoittaa, että vasemmistolaisina itseään pitävät kansalaiset häpeävät itseää2464765Sosialismia Tampereella: Virallinen ilmiantolinja avautuu kaupungissa
Nyt siis mennään mansessa ihan justiinsa samaan malliin kuin entisessä Neuvostoliitossa, jossa saattoi ilmiantaa naapuri4573411Tätä et nähnyt tv:ssä: Frederik paljastaa - Totuus "haisevasta jäynästä" pehtoorille Farmilla
Frederik veti ns. herneen nenään ja päätti kostaa pehtoorille. Mitäs mieltä olet Frederikin "aamutoimista"? Lue jutt152408Ellen Jokikunnas paljastaa kyynelehtien Ralph-pojasta: "Apua..."
Ellen Jokikunnaksen ja hänen puolisonsa Jari Raskin perheestä ja taloprojektista Italiassa kertova Unelmia Italiassa -sa232041Oho! Vappu Pimiä teki "röyhkeän" teon - Onko sopivaa paljastaa tämä MasterChef-sarjasta?
Vappu Pimiä on astunut MasterChef Suomi -keittiöön ja liittynyt ohjelman legendaariseen tuomaristoon Helena Puolakan ja91273Kuhmossa rallit alkoi ennen aikojaan
Paettiin polliisia törkeästi? Se tuo rallikiima on näemmä saavuttanu paikalliset tommi mäkiset kiljupäissään auton rat291186- 741093
- 801067
Kaste tulisi tehdä apostolisella tavalla Ap. t. 2:38 mukaan
Apostolit eivät kastaneet kolminaisuuden nimellä vaan Jeesuksen alkuperäisen käskyn mukaisesti: Ap. t. 2:38 Niin Pietar691055- 54966