Liberaalisen kansanpuolueen kansanedustaja Aili Laitinen esitti valtiojohtoisen bordellijärjestelmän perustamista v. 1972, 35 vuotta sitten.
Kauan näyttää kestävän! Olisi aika uusia ehdotus."Alan miehet" Ike ja Matti, tehkää nyt jotain järkevääkin välillä!
Kauan näyttää kestävän! Olisi aika uusia ehdotus."Alan miehet" Ike ja Matti, tehkää nyt jotain järkevääkin välillä!
Vastaukset 9
Vanhimmat
On aika sovinistisen ja asennevammaisen eduskunnan säätää seksin oston ja myynnin kieltävä laki.Naiset,antakaa äänenne naisille ja
niistäkin vain niille edistyksellisille,jotka lupaa panna naisten alentamisen vihdoinkin kuriin.
Tuo turpiinsaantiuhkailu on pahimman laatuista asennevammaisuutta, henkistä sairautta. Terve ihminen kestää toista mieltä olemisen väkivallalla uhkailematta.
Bordellilaitosta ehdottanut kansanedustaja Aili Laitinen on muuten nainen (jos et nimestä huomaa!), lääkäri ja kovasti arvostettu yhteiskunnallinen vaikuttaja. Aikaansa edellä.
Kuten "Rauhanmies" yllä totesi, ei vaahtoamisessasi kaikki totisesti ole normaalia. Ei sen tarvitse iso vika olla, kun se on päässä, sanoo jo kansanviisaus.
Kehotat keskusteluryhmän sääntöjen vastaisesti (tosin nilviäismäisesti epäsuoraan kieroillen) väkivaltaan. Lisääköhän uskottavuuttasi?
[Voisi tietysti keskustella, missä määrin ja missä asioissa eduskunta on sovinistinen ja asennevammainen - minusta enemmistö esim. hoitajien palkka-asiassa - mutta se keskustelu käydään toisilla foorumeilla. Hullun nuotioon on turha heittää bensaa.]
Miehissäkin muuten löytyy bordellejen vastustajia.Yllätyitkö?
Ihmetteletkö,kun naiset ei vaivaudu noin sovinistisiin ja asennevammaisiin mielipiteenvaihtoihin...
Helsingissä tosin on jo yksi prostituoitua esittävä näköispatsas, jonka ylioppilaat lakittavat vappuna suorassa tv-lähetyksessä kymmenien tuhansien ihmisten hurratessa paikan päällä...
Havis Amandan malli oli tiettäväti tällä alalla. On siinä Veistäjä-Villellä ollut miettimistä, kumpaa meisseliä milloinkin käyttää ;-).
Mato-Alli oli muutem Alli Vaittinen, ei ehkä olisi kelvannut Villen malliksi.
Auttaisiko käväisy vanhainkodissa välillä?
Toteuta vain viettejäsi,sanoisi psykiatrisi.