Aloitin e-pillerit viime su kun menkat alkoi.. pitkästä aikaa synnytyksen jälkeen.. No ei täs muta kun ne menkat kestää vielkin.. Mistä voi johtua vaikka olenkin aloittanut pillerit ja syönyt yli viikon nyt.. ja menkat ei ota loppuakseen.. pitäskö käydä lääkäris? vai odottaa ja katsoa vain et milloin loppuvat...
voiko olla mahdollista..
Nimetön
4340
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
Jotkut merkit aiheuttavat nuita vuotohäiriöitä. Esim. cerazette pillerit aiheuttavat monille viikkojen menkat. Ehkä pillerit ei sovi sinulle. Joskus tasaantuu kun aikaa kuluu mutta joillekkin ei sovi ollenkaan.
Yleensä 3 kk on se aika jolloin pillerit tasoittuu.
Syön harmonet mekkisiä e-pillereitä.. ja söin niitä ennen raskautta myös... ennen raskautta mul kesti menkat vain 3-4 päivää nyt on jo kestänyt 8 päivää..
joillaki käy noin pillereiden aloittamisen jälkeen. ja 3 ekaa kk voi tulla välivuotojakin.
normaalia, kropalla menee aikaa tottua siihen että tulee hormonia toisesta päästä. kyllä ne siitä tasoittuu pikku hiljaa