joo ihan tälläi täytyy kysellä uteliaana lötyykö yhtään sielun veljeä/ -siskoa? meikä sai tilin tossa perjantaina käytiin siinä työkaverin kaa ottaa muutamat oluset sit piti lähtee automaatille makseleen laskui ja ruokakauppaa mut..........
XYZQÄL ne helevetin pelikoneet veti puoleensa niinku joku magneetti tuli pelattuu 400€ vajaassa illassa ja nyt iski sitte masennus en kerenny ees maksaa laskui no osan sain hoidettuu kiitos suoraveloituksen. No ruokakauppaan en ehtinny no onpahan ainaki jääkaapis valot..
voi ju....a yritin vaa saada vähä extraa mut sit iski ahneus ja sit tiedättekin loput..
ja taas ollaan p-a ja kuukaus ilman rahaa olis joskus vaa kivaa pelata käteisellä rahalla ettei aina tarvis miettii mihin iskee nää suuret rahat..
T:Peter pan
XYZQÄL ne helevetin pelikoneet veti puoleensa niinku joku magneetti tuli pelattuu 400€ vajaassa illassa ja nyt iski sitte masennus en kerenny ees maksaa laskui no osan sain hoidettuu kiitos suoraveloituksen. No ruokakauppaan en ehtinny no onpahan ainaki jääkaapis valot..
voi ju....a yritin vaa saada vähä extraa mut sit iski ahneus ja sit tiedättekin loput..
ja taas ollaan p-a ja kuukaus ilman rahaa olis joskus vaa kivaa pelata käteisellä rahalla ettei aina tarvis miettii mihin iskee nää suuret rahat..
T:Peter pan
Vastaukset 4
Vanhimmat
Löytyy...vittu ite olen kussut nettipokeriin viimesen 2kk aikana 2000e,et sellasta!
terve....kyllähän noin on käynyt useammankin kertaa.....25.9.2007 olin ensimmäisen kerran Turussa vertaistukiryhmässä ja voin sanoa että ne kohtalontoverit jotka tuolloin olivat samassa huoneessa kanssani, saivat oloni tuntemaan itseni ihmiseksi.Ryhmässä on tällä hetkellä 5-7 henkilöä ja voin sanoa että on kyllä helppo puhua asioista jos joku kuuntelija tietää mistä itse puhuu.....suosittelen ROHKEASTI näitä ryhmiä---peluuri.fi/verta-----olet erittäin rohkea ihminen jos uskallat myöntää ITSELLESI että sinulla on peliongelma...JA olet ehkä vieläkin rohkeampi jos rohkaiset mielesi ja menet tapaamaan kohtalontovereitasi kokoukseen...olin itse ekalla kerralla aika sekopäisessä olotilassa kun menin kokoukseen mutta kyllä kannatti....itsetunto koheni kertaheitolla kun sai kertoa kokemuksistaan ja purkaa tuntojaan....GOOD LUCK sano mummo ku järveen hyppäs.....kirjoitteleppa takaisin KUN olet jo matkalla tapaamiseen ja lue tekstini ajatuksella koska tiedän että joku tuntemuksista joista kirjoitin ....,varmasti koskettaa sinuakin
ja kokemusta siitäkin, että kaikki tappiot unohtuvat taas seuraavana tilipäivänä.. Tee selvä suunnitelma paperille mitä tililläsi teet ja ota kaupungille rahaa mukaan ainoastaan se mitä ruokaostoksiin tarvitset, jos lähdet rentoutumaan(kaljalle) ole varovainen koska silloin on suurin mahdollisuus innostua pelaamaan. Itse löin päätä seinään tilistä tiliin, mutta meni vuosia ennenkuin oikeasti käsittelin ongelmaa ja senkin jälkeen kun tunnustin itselleni tilanteen, pelaaminen jatkui vielä vuosia. Eli suunnittele etukäteen ja pyydä vaikka ystävältä apua asiaan, moni varmasti ymmärtää.
Mun pelihimo katosi yhtenä päivänä ihan täysin. En tiedä mitä hittoo siinä tapahtu mutta se on pois.
Ei tee enää mieli pelata yhtään. Ja nyt kun miettii miksi aikaisemmin pelas, niin ei löydä edes mitään järkevää syytä siihen.
Rahaa riittää ihan kummasti nykyään vaikka ja mihin.
Toivottavasti muillekin peliongelmaisille sattuu jokin tilanne eteen jolloin asiat näkee täysin selkeesti, sillä peliongelma ei ole kiva.
(kyllä mä silti aina silloin tällöin nettikasinoita pelaan, mutta lapasesta ei enää lähde)