Mistähän saa, vai ovatko yleensä jostain muusta autosta otettuja, ja jos ovat, niin mistä? Jos sinulla on ylimääräiset, niin tarjoa?
96 lokasuojan levitykset
Putput, röpöti röpöti, kurn...
7371
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Paljon olen Saab 96:a omistanut ja nähnyt ja vain yhdessä 96:ssa olen levitetyt lokarit nähnyt. Auto on Antero Laineen vanha rallycross Saab 96. Jos jollakin sellaiset on, niin varmaan on itse tehdyt.
Netissä on muutama vastaan tullut ja kaikissa ovat samannäköisiä. Onkohan mahd. että joku firma olisi valmistanut?
Rälläkällä reiät suuriksi ja sitten vaan mittaat mitkä käy. Kiinnitys popniiteillä ja pakkelia päälle.
Tehtaaltakin on saanut aikanaan varaosanumerolla 10702, joku norjalainenkin kauppasi kerran lasikuituisia levitettyjä suojia kohtuulliseen 1500 Nkr/kpl hintaan.
Tällaisiako tarkoitat?
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&category=42606&item=2418174765
Vaikea sanoa, kun ei näy kuvaa ja englanti on vähän apukoulutasolla.
VOI JEESUS! MISTÄ NOITA SAA? Nyt ei varmaan unta tule silmään, ennenkuin löydän! Vai pitääkö itse tehdä, ovatko harvinaisia kuin kanan hampaat?
Alunperin tarkoitin ihan noita lokasujan kaaria, mutta nälkä kasvaa syödessä.