KATAISELLA

Katainenkaan ei olisi alkanut noin hölmöön hommaan, jos jossain ei odottaisi törkeepalkkainen pakastevirka.
2106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Katainen luutnanttina hoitaa, mitä nämä jumalaakin suuremmat Herlinit ym. käskee. Kyllä juoksupojalle ja miljoonamiesten asian hoitaneena aina hommia riittää. Hoitajat syyttäköön itseään, että menivät äänestämään kokoomusta. Kokoomuksen jaarituksen mukaan kaikki työ on aina tärkeätä, elää palkalla tai ei. Mitähän kokoomus keksii, että saa ääniä pätkätyöläisiltä seuraavissa vaaleissa.

Äänestä
  • Jyrkin kannalta on toivottavaa ettei tule sotaa,
    sodassa ei voi pakoilla toisentakana voi muuten luutnantti joutua omien ampumaksi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


PAKASTEVIRKA! kirjoitti:

Katainenkaan ei olisi alkanut noin hölmöön hommaan, jos jossain ei odottaisi törkeepalkkainen pakastevirka.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu