hei tulisika:)

rakastunut sika;)

olen horoskoopiltani leijona, nouseva rapu ja kuu myös leijonassa,kiinalaisessa maa-sika, n kuukausi sitten tapaamani valloittava mies on skorppioni, nouseva leijona ,kuu neitsyessä, hän on syntynyt 30.9.64 eli lohikäärme nähtävästi? kertoisitko mitä mieltä tästa yhdistelmästä ?

2

452

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rakastunut sika;)

      siis miehen syntymäaika 30.10.64 tietenkin

    • Tulisika

      Kiinalaiset uskovat, että Sika-nainen rakastuu Lohikäärmeeseen tämän kauneuden ja voiman vuoksi. Lohikäärme edustaa energiaa sen kaikissa muodoissa ja tarvitsee ennen kaikkea toimintaa!

      Maa tekee Siasta (kiinteä elementti Vesi) tavallista järkevämmäksi ja kestäväksi. Sika nauttii ennen kaikkea elämän hyvistä asioista ja etsii jatkuvasti sopusointua. Hän vaikuttaa äärimmäisen rauhalliselta mutta Sian pahaa tuulta sietää varoa!

      Puu-Lohikäärme mies on tuplapuu (Puun kiinteä elementti on Puu). Tämän Lohikäärmeen kanssa ei sitten kannata riidellä, jos hän ei onnistu tyrmäämään sinua tempuillaan, hän väsyttää sinut saivartelullaan... Sika etsii turvallisuutta, Lohikäärme seikkailua. Kun kerran voitat hänen sydämensä hän on kuitenkin lojaali.

      Loppusanat: ei onneton mutta vähemmän onnekas yhdistelmä, sanovat kiinalaiset.

      Leijona/Skorpioni: leijonat tulevat toimeen melkein kaikkien merkkien kanssa (Sika!) mutta ovat liian voimakkaita niille, joiden Aurinko on Kauriissa tai Kaloissa, ja vähemmän onnekkaita niiden kanssa, joiden Aurinko on Kauriissa, Vesimiehessä tai..... Skorpionissa.

      Länsimainen tulkinta antaa saman lopputuloksen.

      Mies- Skorpioni (vesi): Skorpionissa on enemmän voimaa kuin muilla (Lohikäärme!) ja tämä saa hänet osoittamaan voimakasta intohimoa. Merkin suurempia paheita ovat vikojen etsintä ja mustasukkaisuus. Aurinko Skorpionissa-Kuu Neitsyeessä yhdistelmä aiheuttaa liikaa kriittisyyttä (ihminen etsii helposti vikoja kaikesta). Miehellä on suuria ideoita ja korkeita pyrkimyksiä (nouseva Leijona/Lohikäärme).

      Nainen- Aurinko Leijonassa-Kuu Leijonassa: yhdistelmä antaa hyvin myönteisen ja päättäväisen luonteen, samalla myös varautuneisuutta ja ylpeyttä (Sika!). Nouseva Rapu on äärimmäisen herkkä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ampuminen kylpylässä

      Onko vornasen timbe käynyt hiukan kylpemässä vai mikä tämä ampumatapaus on kylpylässä? Tuntuu aika villi meno olevan naa
      Naantali
      75
      1759
    2. Naantalin kylpylän ampujat

      Oli somppumatuja. Nyt mennään. Suomi on ruotsi.
      Maailman menoa
      25
      1252
    3. Kemijärvellä vesionnettomuus

      Pitkänsillan ja taiteilijanniemen välillä nähty henkilön painuvan veden alle. Mitä on tapahtunut? Onko vesihiisi taas as
      Kemijärvi
      34
      1142
    4. Hei, voitko kuunnella

      Voisitko auttaa minua selvittämään asioita? En halua ajaa sinua hulluuteen kanssani, en sitoa sinua, en esittää vaatimu
      Ikävä
      135
      943
    5. Joku porukka lähtenyt täältä

      Ihmeen hiljainen on palsta nyt. Yleensä tänne tulvii aloituksia yms, mutta nyt on kyllä erikoisen hiljaista.
      Ikävä
      189
      836
    6. Miten yrität

      Vielä saada kaivattusi?
      Ikävä
      64
      704
    7. 77
      662
    8. Olipa yllätys

      Kuten hyvin moni tiesi/arvasi että valetta alusta loppuun toi *olemme ystäviä* satu. Instassaan käsi kädessä kuva kertoo
      Kotimaiset julkkisjuorut
      196
      642
    9. On todella ikävää

      Todella ikävää, että asiat ovat menneet tällaisiksi. Tämä ei ollut missään vaiheessa tarkoitukseni. Olen tehnyt virheit
      Ikävä
      79
      608
    10. Tuletko tänään

      Jos soitan? Niin... tuletko?🖤
      Ikävä
      49
      581
    11. Se kun olit pitkästä aikaa silmieni edessä

      Oli kyllä sykähdyttävää. Tiedätkö, mikä laittaa minut ikävöimään sinua? Kun palautan mieleeni valtavan ihanan olemuksen,
      Ikävä
      32
      528
    12. Ottanet yhteyttä

      Facebookissa,jos on jotain asiaa.Miehelle! T.M-nainen.
      Ikävä
      55
      517
    13. Muutto auto hakee sut tänään!

      Tein sulle oman huoneen! mieheltä naiselle
      Ikävä
      58
      507
    14. 36
      494
    15. Oletteko koskaan torjuneet kaivattuanne?

      Minä olen, kun en silloin tajunnut vielä ihastuneeni. Yritin paikata tapahtunutta, mutta ei onnistunut enää.
      Ikävä
      25
      457
    16. Kiinni jäit

      Ei olisi uskonut sinusta
      Ikävä
      20
      446
    17. Kai sä mies ymmärrät..

      ..ettet jättänyt vaihtoahtoa. Tottakai toivon vielä, että pystyisit toimimaan niin että asiat korjaantuisivat. Vahvast
      Ikävä
      28
      432
    18. En tiedä mitä sanoa

      Siksi en vastannut😔
      Ikävä
      33
      423
    19. Jos kaivattusi olisi

      Vieressäsi niin mitä tekisit?
      Ikävä
      40
      417
    20. Päivän galluppi

      Minkälainen ehkäisy sinkkupalstalaisilla käytössä?
      Sinkut
      82
      398
    Aihe