Kuinka yleistä on ettei tkl:n linkkareihin oteta koiraa matkustajaksi? olisi kiva tietää pääsenkö sesseni kanssa linkkariin tulee muuten pitkät kävelymatkat
Busseista
nimko
6629
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Ohjesääntönä voidaan pitää, että sylikoirat saavat matkustaa TKL:n autoissa jos ei häiritse muita matkustajia.
Täytyy kumminkin muistaa mahdolliset allergia, fobiat, yms.
Koiralliset (pikkukoiria) ystäväni ovat saaneet kuulemani mukaan matkustaa todella rauhassa.
Koirat ajavat busskia sinistä. Pelkkiä kiusahenkiä liikenteessä. Rottakoiria......
Pitkässäniemessä ykkös ammattiryhmä, enkä yhtään ihmettele ei itsekkään kestä tota kiusantekoa muille autoilijoille.
EI OLE PIRULLISUUDELLA RAJAA, KUN SINISTÄ BUSSIA AJAA!
FE;SILLANPAA
Tuttavani eläkkeellä oleva kuski kertoi miten he naureskelevat miten paljon tekee kiusaa ja törkeyksiä yksityisautoilijoille tahallaan. Koska ovat aivan ryytyneitä ja kypsiä tyhmään ammattiinsa niin kostavat sitä pimeenä ihmisenä muille. Esimerkkinä kertoi miten lähtevät aina kun mahdollista esim. aseman pysäkiltä niin ettei vaaan kukaan mahdu ohitse vaikka aivan hyvin voisivat ajaa suoraan tunneliin ym. ja nauttivat sairaalla tavalla tekosistaan.
kannattaa varoa, on senverran koheleita kuskeja, vaarallista väkeä, jos ei muuta keksi ajaa toisen bussin perään, on aikoihin eletty? Voi miten surkeita autonajajia, voi voi. Taidan mennä omalla turvallisella autollani.
mä oon saanu ainakin ihan rauhassa muutaman kerran koiran kanssa nousta linjuriin.
Vaikka koirani ei olekaan mikään sylihaukku
Ruuhkasta tietty varmaan riippuu
ja tietty viimme kädessä kuskista haluaako hän ottaa nelitassuisen matkustajan =)