Audin uudet hinnat
netissä
172744
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Äkkiseltään näyttäisi kalliilta, halvin diesel farkku yli 35keuroa... ei hyvä. Sillähän saa jo bemarin.
Miks tyytyä bemariin jos saa audin?
...hypätä kokoajan huollossa (lyhyt väli, kallista) ja sitten vielä vaihdella jakopäänremmiä. Ja vetääkin väärästä päästä. Ja sehän on lähes Skoda... Tässä näin alkuun.
En nyt jaksa riidellä, aja sinä Audilla jos tykkäät.
miksi tyytyä audiin kun saa bemarin?
1. Uusi A4 on selkeästi isompi kuin bemarin 3-sarja
2. Audit on tyylikkäämmän näköisiä kuin bemarit
3. Audilla ei ole lippisteini mainetta, kuten bemarilla vähän tuppaa olemaan.
Ei tänne tarvi paljon sohaista, kun herhiläiset alkaa kiihkoilemaan "Quattroillaan." No, kukin tyylillään.
Ainoa hyvännäköinen audi on A/S5. Ja mitä maineeseen tulee, niin taitaa olla itsetunto heikoilla, kun tuollaisia pitää miettiä...?
Heti pitää olla provoilemassa Audi palstalla. Menkää sinne BMW palstalle keskustelemaan niistä biimereistä. Kenelläköhän se heikko itsetunto on?
rahalla saa ettei tartte antaa vanhoja verkkareita vaihdossa. Ja minekkäs ne turhat rahat laittais jos ei autoon, ei niitä kannata pankkitililläkään homehuttaa tai jättää perillisten riideltävis.
Tais kolahtaa sinnekin.
Audi on kohtuu hyvä tuote, ei siinä mitään. Bemari vain itselleni niin paljon parempi.
Sinun huono automakusi...
Täällä viihtynet paremmin,
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=95&conference=564&subcat=42
Aina vain joudut vastailla. Onkos jakohihna vaihdettu? Monestako osasta löydät sekä Audin että Skodan merkit? Monesta...
samoin...
:D
Osta jo se Audi, älä kiusaa meitä ja itseäsi enää enempää.
Harkinnassa kyllä on ollut, totesin vain, että huollattaminen on turhan kallista. En todellakaan halua joutua vaihtelemaan nokkahihnoja vielä 2000-luvulla. Mutta niin kuin sanottua, Audi on kuitenkin ihan kohtuu hyvä tuote.
ainakin a sarjan kohdalla on vanhat hinnat näköjään voimassa.
sika kalliita ovat.
Uusi 2.0TDI multitornic business (41ke) on suorastaan edukas ja Bemariin verrattuna tietysti parempi ajaa järkähtämättömän suuntavakauden vuoksi.
Onneksi tuossa ei enää ole sitä VAGn raksuttavaa pumppusuutintraktorikonetta.
Saattaapa mennä tilaukseen kun tuo alla olevan vehkeen sopimuskin on juri loppumassa.
Joskus ajoin nykyiskoppaisella A4llä. Ei se autona juuri mistään kotoisin ollut mutta vaihteisto ja suuntavakaus teki pysyvän vaikutuksen.
Jos uusi on hiljaisempi, mukavampi niin siinähän se.
Meikäläisellä on ainakin alla peli jonka sopimus loppuu silloin kun minä päätän. Uusi hommataan sellainen kuin hyvältä tuntuu. Vaikka A4 2.0TDI multitronic business. Taitaa olla yksi parhaista uuden auton ostoista tällä hetkellä.
Minä en koe auton omistamista mitenkään tärkeäksi. Työsuhdeauto on paljon vaivattomampi jos vaikka sattuu huono yksilö vastaan.
Meidän firmassa etu ei kyllä ole kummoinen. Ihan yhtä kalliiksi tulee kuin oman pitäminen paitsi, että sen 40ke voi sijoittaa johonkin tuottavampaan.