Voisiko yksi syy siihen, että basso miksattiin melkein kokonaan pois siltä levyltä, olla se ettei ne vielä silloin ollut oikein päässyt Jasonin kuoleman yli, basisti kun oli? Mietin vaan.
Justicen basso
4
726
Vastaukset
- Passépartout
Jason ei ole vieläkään kuollut, Jason tuli Cliff Burtonin tilalle, joka kuoli. Mutta se on oikeeta tietoo että miksasivat poijaat sen basson mahollisimman alas koska eivät olleet päässeet yli Cliffin kuolemasta.
- Kuismanen
Meni vähän nimet sekasin juu.
- tilt
Minusta Justice-levyn alhaiset bassot itse asiassa sopivat hyvin levyn agressiivisuuteen ja tunnelmaan. Vai mitä mieltä te muut olette?
- jee
tilt kirjoitti:
Minusta Justice-levyn alhaiset bassot itse asiassa sopivat hyvin levyn agressiivisuuteen ja tunnelmaan. Vai mitä mieltä te muut olette?
Tai sitten se bassottomuus tekee juuri sen tunnelman.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 713085
- 922865
- 512105
Mietin että
Onko tästä enää paluuta entiseen? Ainut asia joka päiviini toi taannoin iloa, oli meidän yhteinen hassuttelu ja huumorin201555- 151339
Nyt rupeaa löytymään talonmiestä ja muuta sankaria hallipaloon
Kyllä on naurettavia juttuja tuossa paikallislehdessä, että saa tosiaan nauraa niille..51318Aaamu on täällä taas!
Hyvää ja rauhallista työpäivää rakkauteni. Kunpa vaan hymyilisit enemmän. Toivon, että joku kaunis päivä kanssani et vaa131301Tajusin vaan...
Että olen pelkkä kroonistunut mielisairas. Olen sairauspäissäni luullut itsestäni liikaa. Luulin, että olen vain korkein131263- 181240
Noin ulkonäkö-jutut ei multa
Nainen, koskaan en ole kirjoittanut siitä mitään ilkeää. Ei kuulu tapoihin241222