Kukaan ei ole

takaisin. Kukaan ei ole koskaan ollut kiinnostunut
jonkin SKS:n yhteistyöstä.
IPUUN ei ole meniöitä. Puolueessa ei ole riitoja.
Kenttä kunnioittaa Soinia. Perussuomalaisten kenttä on kunnossa.

Ainoa ongelma on niillä muutamilla lurjuksilla, jotka eivät ole saaneet puolueesta sitä hyötyä, jota ovat lähteneet hakemaan.
Siksi ne ovat äänessä taukoamatta.
5200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

puhuminen.
Et usko tuohon itsekään.
Ipuun lähti Pietu ja moni, moni muu.
Siellä tehdään jatkossa pienen ihmisen politiikkaa, johon persut ei pystyneet koskaan.

Tervetuloa kaikki fiksut mukaan.
Olemme menossa kohti hippua.

Äänestä
  • Vai onko kossupullo jo lähes tyhjä?

    Äänestä

  • joka ei ole edes puolue? Mitä helkatin järkeä olisi mennä johokin marttaseura tasoiseen ryhmään, jolla ei ole mitään uskottavuutta millään tasoilla. IPU? jo pelkkä nimi sa hymyn karehtimaan suupieliin. 0,0002% kannatus viime vaaleissa ei anna suuria intohimoja edes keskustella, moisesta luuserilaumasta. Pietu saa mennä vaikka liperinsuon huuhkajan perseeseen, eikä ketään kiinnosta.

    Äänestä

Puheenjohtaja Soini
Kirjoittanut: kirjoittaa uusimmassa 15.11.2007 klo 22.09
lehdessä:
"... tai vanhana vihtahousuna hänellä näyttää olevan kaikki ideat itsellään, eikä kukaan pitkään mukana ollut muka ymmärrä mitään, toisena hän on kiinnostunut rahasta, eli siitä kuinka hän saisi sitä käyttöönsä omiin tarkoitusperiinsä".

Tietänemme jokainen kehen Soini koettaa vihjata.
Jääköön nimi sanomatta, mutta tämä vihjailun kohde on tehnyt talkootyönä kuukausia hommia puolueen eteen, eikä ole koskaan pyytänytkään puolueelta mitään rahaa. Korvaukseksi kuukausien työlle ja mm. polttoaine kuluilleen (mennyt satoja euroja) hän on saanut muutaman kympin myydyistään paidoista kentällä. Tehnyt vieläpä hyvää työtä.

Onko tällaiset lausunnot katolilainen tapa antaa väärää todistusta lähimmäisestään. En ihmettele ollenkaan, sillä niin eriskummallinen uskonto se muutenkin on.

Mies itse on käyttänyt kaiken mahdollisen puolueelle kuuluvan rahan vain oman kuvansa kiillottamiseen. Ne ei ole pikku summia, mitä puolueelta on mennyt Soinin henkilökohtaisten kulujen ym. "menojen" maksamiseen.

HÄPEÄ TIMO SOINI! ILKEÄT VIELÄ TUOLLAISIA KIRJOITTAAKIN. OLET ONNETON PUOLUEJOHTAJA!
EIKÖ KATKERUUDELLESI OLE MITÄÄN RAJAA?

Sinulla ei ole näköjään käsitystäkään, miten puoluetta johdetaan. Kenttätyöstä sinulla ei ole aavistustakaan. Ota edes viisaampia töihin, että joku hoitaisi nekin työt.

Äänestä
  • Media olisi tietysti kovin kiinnostunut sinun persoonastasi. Sinua pyydettäisiin kaikkialle, missä vain voisit antaa viisaita lausuntojasi.

    Toinen vaihtoehto on, että sinua ei huomioi kukaan. Ei niin kukaan. Olisit huuli pyöreänä ja ihmettelisit, että mitenkäs siinä nuin pääsi käymään.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


pyytänyt Pietua kirjoitti:

takaisin. Kukaan ei ole koskaan ollut kiinnostunut
jonkin SKS:n yhteistyöstä.
IPUUN ei ole meniöitä. Puolueessa ei ole riitoja.
Kenttä kunnioittaa Soinia. Perussuomalaisten kenttä on kunnossa.

Ainoa ongelma on niillä muutamilla lurjuksilla, jotka eivät ole saaneet puolueesta sitä hyötyä, jota ovat lähteneet hakemaan.
Siksi ne ovat äänessä taukoamatta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu