... Winclubissa menee:
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000030674189
Ei jumalauta, kuinka tyhmä tämän viestin kirjoittaja voi olla (enkä tarkoita sillä itseäni). Kannattaa ottaa talteen, koska kohta viesti häviää.
Ja mitaan ette voi...
http://keskustelu.suomi24.fi/show.fcgi?category=500000000000003&conference=4500000000000561&posting=22000000030674189
Ei jumalauta, kuinka tyhmä tämän viestin kirjoittaja voi olla (enkä tarkoita sillä itseäni). Kannattaa ottaa talteen, koska kohta viesti häviää.
Ja mitaan ette voi...
Vastaukset 10
Vanhimmat
Luulen että hän tarkoittaa kaikkein todellisinta sponsorointia, jota todellakin moni on tehnyt:
Eli kun kaverilla ei ole rahaa, hän on maksanut kaverin puolesta aloitusmaksut ja sijoituksetkin.
Siis lainannut.
Kaveri maksaa takaisin kun tuottoa tulee.
Itse ainakin olen pari hyvää kaveria siten auttanut alkuun.
Ja diili on ollut: jos ei tule tuottoa, ei tarvi maksaa takasin.
Jokainen on maksanut tyytyväisenä ja kiitollisena ekoista tuotoista.
... sellainen typeryyden huipentuma, mitä hän kirjoitti, ettei ole tosikaan.
Mä tiedän, että taas joku väittää Adan olevan harhoissa ja haluaa puhua Wöggeleistä, mutta kerron nyt kuitenkin sellaisen jutun kuin, että kaikki ne wöggelit, jotka saivat tuomion vetosivat juuri siihen, että he olivat lainanneet "kavereille", jotta he "pääsivät" WGI:hin mukaan. Ne jotka seurasivt tapahtumia tietävät tasan tarkkaan, miten tuomioistuimet sen "lainaamisen luokitteli".
Mä olisin niistä WGI-pöytäkirjoista alkanu tänne antamaan tietoa, mutta se keskustelu meni tuolla alempana ketuilleen, joten en viitti nähdä vaivaa alkaa selittelemään alkeita kelleen. En etenkään silloin, jos kaikki pistetään heti "lekkeriksi".
Ton hepun kannattaisi ottaa yhteyttä ylläpitoon ja pyytää poistamaan moinen.
Ja mitaan ette voi...
kaatusi tässä jokunen aika sitten ja minä olen ollut huomaavinani samoja piirteitä EU:ssa kuin oli tuossa nurjahtaneessa unionissa, ilimottasitko vaikka RKP:lle
... tarkoitin, kun kerroin edellisessä viestissäni täydellisestä typeryydestä.
Ja mitaan ette voi...
ruukattiin sanoa, että mahot lehemät pahiten ammuu
Olen auttanut jäseniä avaamaan oman paikkansa tarjoamalla heille väliaikaisesti omia varojani.
Oi, suo anteeksi, suuri ja mahtava ADA, kun näin sydämettömästi olen mennyt tekemään, lainannut tuttavalle.
Mutta rakas kantturamme, kaikilla kun ei satu olemaan Moneybookers-tiliä valmiina tarpeeksi suurilla siirtorajoilla.
Lupaan parantaa tapani.
Tästä lähin tyydyn vain haukkumaan ihmisiä Suoli24-palstalla.
Armahda minua, foorumeiden kuningatar!
Miksi sama henkilö, joka pystyisi keksimään kaikkien aikojen parhaan "kusetuksen" (tämä argumenttihan on jo moneen kertaan todistettu näillä sivuilla) = maailman parhaan tavan huijata muilta rahaa, --- ei pystyisi keksimään maailman parasta menetelmää tienata sitä samaa rahaa rehellisellä tavalla ja siinä sivussa antamaan siitä pienen siivun muillekin?
...kun miehellä on mistä antaa.
Itsekin annoin pikkuveljelle 50 kiloa ja hän laittoi niistä 25 kiloa clubiin ja 25 k opiskelija elämään.
3kk ja hänkin saa ekan noston:)
Vai saako, mitä luulet?
enää ei haittaa vaikka poistettaisiinkin tuo viesti, pelastaja pelastaa ja klubilaiset on kyykyssä!
http://netcode.no-ip.org/~ospi/arkisto.php?id=1372
Näppärä nippelinikkari olet!