Lukekaa vaikka wikipediasta englannin kielisestä löytyy! Ettikää vaikka ensiks suomeks akne, ja sit kääntäkää englanniks! Lopettakaa runkkaus, se pistää hormonit kiertämään ja akne pahenee.
Masturbointi lisää aknea!!
Hähhhääää!
2645
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Tässä tämä sinun kehottamasi wikipedian lausunto:
"Common myths state that masturbation causes acne and, conversely, that celibacy or sexual intercourse can cure it. Acne has not been linked to any type of sexual activity."
Eli jos osaisit kunnolla englantia niin tietäisit, että wikipedia juuri kieltää tuon naurettavan myytin. Viimeinen lause käännettynä suomeksi: "Aknella ei ole mitään yhteyttä minkään tyyppiseen seksuaaliseen toimintaan."
Olette täysin väärässä.Kokeileppa herra uskomaton ite olla runkkaamatta pari viikkoa niin huomaat että ihosi on hienossa kunnossa.Ei se varmaankaan lähes parane kokonaan,mutta huomattavasti paremmassa kunnossa.Itsellä tämä ainakin tepsi.Kannattaisi kokeilla niin huomaatte eron.