KOKOOMUS

On se hyvä että Suomessa on nykyisin pätevä valtionvarainministeri, verrattuna edelliseen "vatipää heinäkuomaan" joka ei saanut muuta aikaan kuin Lipposelle zauceskumaiset etuoikeudet kansalaisten verorahoilla!!!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1455235
15360
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat
  • ole hyvin hoitanut jo vuosikymmeniä esim. sairaanhoitajien asioita?

    Äänestä

hyvin. Ensimmäisen perintöprinsessan kruunun hän sai vuodeksi kannettavakseen.

Minun mielestäni Lola Odusoga olisi ollut kyllä kauniimpi valinta kuin Jyrki Katainen, mutta enhän minä kuulu Financial Timesin missikisatuomaristoon.

Kauneus on katsojan silmissä! ;)

Äänestä

EUROOPAN TOISEKSI PARAS TALOUSMINISTERI!!!!!itse en tästä jutusta löytänyt mitään mainintaa mahdollisista palkinnoista,mutta punikeilla on ilmiömäinen kyky soveltaa ja lukea rivienvälistä, kuten myös vetää välistä ja vetää käteen,valitettavasti?

Äänestä

Ei tartte muuta, kuin kokoomus keskustan kanssa hallitusyhteistyöhön, niin kokoomuksesta tuleekin itse perkele ja maamme asiat pannaan vituiks.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


OSAA kirjoitti:

On se hyvä että Suomessa on nykyisin pätevä valtionvarainministeri, verrattuna edelliseen "vatipää heinäkuomaan" joka ei saanut muuta aikaan kuin Lipposelle zauceskumaiset etuoikeudet kansalaisten verorahoilla!!!

http://www.iltasanomat.fi/uutiset/kotimaa/uutinen.asp?id=1455235

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu