Kokoomuksen syytä ihmisten kuolema??Siis kokoomus on kiletänyt hoidon sairailta, niinkö?Eiköhän välitön syy ihmisten kuolemaa ole jotain muuta. Esim hoidotta jättäminen? Sairaaloita on, samoin hoitajia, kunhan he tekisivät vain työnsä!Vai väittkkö joku, että tässä tapauksessa kokoomus on laittanut sairaaloiden portille vahdit jota estävät hoitajien töihin saapumisen ja hoidon.Älkää puhuko paskaa vaan ajatelkaa ensin puheitanne.Ja hoitajatkin voisivat tehdä velvollisuutensa. Heillä siihen koulutus ja taidot. Vai laittavatko kaikki hoitsut sen rahan ihmishengen edelle?0ÄänestäKommentoi
Vastaukset 2
Vanhimmat
Kokoomuksen syytä ihmisten kuolema??
Siis kokoomus on kiletänyt hoidon sairailta, niinkö?
Eiköhän välitön syy ihmisten kuolemaa ole jotain muuta. Esim hoidotta jättäminen? Sairaaloita on, samoin hoitajia, kunhan he tekisivät vain työnsä!
Vai väittkkö joku, että tässä tapauksessa kokoomus on laittanut sairaaloiden portille vahdit jota estävät hoitajien töihin saapumisen ja hoidon.
Älkää puhuko paskaa vaan ajatelkaa ensin puheitanne.
Ja hoitajatkin voisivat tehdä velvollisuutensa. Heillä siihen koulutus ja taidot. Vai laittavatko kaikki hoitsut sen rahan ihmishengen edelle?
Ugrainan kaivos kuoleetkin,laskitko hesalaisen ilmoituksetkin?