supon päällikkö

on tulossa sopiva ja pätevä,tämä CV on komiasti täynnä,on epäselvyyttä siellä ja täällä,mutta duunia ei oo tehny ikinä ja luulen ettei ole duunaria nähny kun savulasien takaa mersun takapenkiltä,voi olla että enää ei tarvi vakkoilijoihen pelätä!
166
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Parhaat päälliköt meillä näyttää olevan joka virassa. Presidentti, joka allekirjoittaa "kaiken" (itse olen vaalitoimistosta viestin saanut "Jos eduskunta hyväksyy presidentti kyllä allekirjoittaa"); näin siis jo ennen vaaleja. Pääministeri; joka ei sanojaan "syö". Oikeusministeritä jo kolme jonossa: Yhelle "pikalähtö" toiselle vaalirahasotkujen tähden ja kolma "myi" sielunsa tittelin tähden, (vaatii selittämistä: koko vihreä liitto on uusinyt "ohjelmansa" välittämästi "oikeusministeriyden" jälkeen, ja oikeusministeri ei halua" käsitellä 28.5. vihreiden periaateohjelman "linjaukset tasa-arvosta"-mukaisia asioita; vaikka samat on kirjattu hallitusohjelmaan; sekä lisätään vielä "hyvityslautakuntalaki"-esitys ... virkavastuun poisto-yrityksineen). Muilta ministereiltä löytyy kyllä rahaa lehditötukeen (toimittajat hiljaiseksi), muttei samaa summaa tehyläisille.Ei voi, kun todeta "löydetyn" parhaat päälliköt lähes jokaiseen virkaan. Ei ihme, että lehdistötalot lihoo. kyllä tällä menolla on pakko vähän "mainostaa". Ei kait meitä taas kusetettu vaaleissa. Emmekö me koskaan opita "maksettuja ne ovat vaalimainokset", ja vain mainoksia. Kumma kyllä Julkisen Sanan Neuvosto ei ole kertaakaan ottanut "kantaa" vaalimainosten sisältämään "riittävään" ihformaatioon. Ei taitaisi "löytyä" tarpeeksi "lain" puoltajia eduskunnasta.
Saammekohan me nyt tarpeeksi "vastinetta" rahoillemme ????

Äänestä

Kommentoi aloitusta


vain nyt... kirjoitti:

on tulossa sopiva ja pätevä,tämä CV on komiasti täynnä,on epäselvyyttä siellä ja täällä,mutta duunia ei oo tehny ikinä ja luulen ettei ole duunaria nähny kun savulasien takaa mersun takapenkiltä,voi olla että enää ei tarvi vakkoilijoihen pelätä!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu