Mikä ihmeen Krycek-ilmiö tällä palstalla on vallalla? Mieshän oli yksi julmimmista X-Filesin sivuhahmoista, murhasi mm. 15 ihmistä esiintymisiensä aikana, yksi heistä Mulderin faija!! Miksi tämmöistä paskiaista edes kukaan haluaisi fanittaa? WTF
Yliarvostettu roisto-Krycek!!
9
1219
Vastaukset
- Kevlar
En minäkään ymmärrä Krycekin suosiota. Eikä Krycek suinkaan ole suosittu pelkästään tällä palstalla, vaan muuallakin netissä. Krycekin suosiosta voisi saada kuvan, että hän oli sarjan kolmas päähenkilö, vaikka hän oli mukana vain 23 jaksossa kahdestasadasta.
Miksi minä en tykkää Krycekista: Hän tappoi Mulderin isän ja Scullyn siskon. Tai jos saivarrellaan, niin Scullyn siskon tappoi Luis Cardinale, mutta Krycek ei kyllä paljon estellyt. Pahinta tässä oli, että Krycek ja Cardinale olivat tulleet tappamaan Scullya, mutta ampuivatkin vahingossa Melissan.
Tai, no, mistä minä mitään tiedän. Eikös monet ihmiset yleensä tykkää pahiksista, varsinkin hyvännäköisistä sellaisista. Minä tykkään Mulderista ja Scullysta, ja olen vain tylsä Mulder/Scully-shipperi.- ???
Mikä?
(Kraitsekki on vaan hyvän näköinen, muuten ei tietenkään mikään päästara sarjassa.) - Kevlar
??? kirjoitti:
Mikä?
(Kraitsekki on vaan hyvän näköinen, muuten ei tietenkään mikään päästara sarjassa.)No siis haluan, että Mulder ja Scully panee toisiaan. Siksi tuosta mainitsin, koska Krycek-fanitus usein yhdistyy Mulder/Krycek-paritukseen.
- duuh
Toki Krycek oli pahemman luokan pahis, mutta olihan siinä ns. hyviksenkin ominaisuuksia.
Sitä paitsi, sitä ei itseasiassa edes näytetty, että Krycek olisi tappanut Mulderin isän..
Fanitus on jokaisen oma asia, turha siitä on rueta vinestämään.- Kevlar
Jaa siis siellä vessassa oli niin tungosta, että siellä olisi ollut vielä joku kolmaskin ihminen, joka sitten ampui Billin? Ja Krycek tykkää katsoa vierestä, kun Mulderin ja Scullyn perheenjäseniä tapetaan? Ihan turha tyyppi.
Mutta olen samaa mieltä siitä, että turha näistä fiktiivisistä henkilöistä on tapella. - duuh
Kevlar kirjoitti:
Jaa siis siellä vessassa oli niin tungosta, että siellä olisi ollut vielä joku kolmaskin ihminen, joka sitten ampui Billin? Ja Krycek tykkää katsoa vierestä, kun Mulderin ja Scullyn perheenjäseniä tapetaan? Ihan turha tyyppi.
Mutta olen samaa mieltä siitä, että turha näistä fiktiivisistä henkilöistä on tapella.Sitä varsinaista ampumistahan ei näytetty, jos nyt pilkkua ruetaan viilaamaan.
- jason-blue
duuh kirjoitti:
Sitä varsinaista ampumistahan ei näytetty, jos nyt pilkkua ruetaan viilaamaan.
...niin muistaakseni C.G.B. Spender (Cancer Man) ampui Bill Mulderin.
- CLAR4
Fanitan siksi juuri Krycekkiä koska se on pahis JA hyvännäköinen.
- *H*
Hah hah!
Juuri nain! Hyvin vastattu :D
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?827096Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267053Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1086157Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455404Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845228Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635185Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405098Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274585Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv163467Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003380