pattayan retket paikallisten järjestämänä

onko paljon halvempia kuin aurinkomatkojen järjestämät ja mitä firmaa suositellaan,retkien hintoja esim koh sametille
31329
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Riippuu retkestä ja mitä haluaa, esim Kwai joen retkelle jos haluaa oppaan selotuksen niin aurinkomatkojen kautta vaan muuten kaikkiin retkiin jne kannattaa vertailla ja tinkiä paikallisten retkien tarjoajia ja niitä löytyy joka kadulta ....on pieniä kojuja missä hinnastot sekä matkatoimistoja jotka hieman kalliimpia kuin kaduilla olevat kojut vaan jos saarille menee niin kannattaa mennä rantaan ja kysyä tinkimisen myötä sopuhinta venevuokralle koko päiväksi. Eläintarhaan, krokofarmille tms kannattaa pysäyttää lavoja ja kysyä hintoja ja taas muistetaan tinkiminen joka kuuluu asiaan tai noista pikkukojuista saa edullisesti myös auton päiväksi ja ne odottavat vaikka koko päivän siellä mihin ikinä menettekin.
eli matkatoimistojen ajallisesti rajoitetut retket ovat enimmäkseen rahastusta.

Äänestä

Koh Sametilla oltiin viime vuonna ja voin sanoa että suosittelen paikallisten käyttämistä kaikissa retkissä. Ovat halvempia ja mielestäni jollain tavalla myös "luotettavampia" koska paikalliset on kokoajan mukana ja pitävät kyllä turisteista huolen.

Itse olimme Ao Praon puolella Samettisaaren "deluxe" majoituksessa ja olin enemmän kuin tyytyväinen... oli hieman hinnakkaampi kuin toisella puolella samettisaaria oleminen mutta maksoi kyllä vaivan.

maketravels järjestää parhaat ja luotettavimmat matkat. googlaa maketravel pattaya

Äänestä
  • järjestämällä 3:n päivän saariretkellä.

    Oli ottanut pyynnöstäni 2 muuta thaityttöä mukaan retkelle.
    En kysellyt hintoja koska rahaa oli. Aina ollut. Älytöntä kysellä jotain vitun bussihintoja. Ostan koko bussin ja myyn sitten hyvällä voitolla pois.

    Retki oli ihana.

    Tytöt olivat kauniita, saari kaunis, meri, ilma ja ihmiset olivat lämpöisiä.

    Suosittelen saarta lämpöisesti kaikille, ihania mökkejä puuterihiekan päällä rannalla.

    Siellä ollessani takavuosina sammutettiin saarelta sähköt klo 22.00. Sehän ei minua haitannut koska olin varautunut iltahetkien puuhasteluun saarella.

    Juoksivat muka-muka karkuun ja sitten kun sain niitä kiinni niin vinkaisivat ihanasti ja antautuivat vietäväksi.

    Kyllä Pattayalla on IHANAA!!!!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


7777 kirjoitti:

onko paljon halvempia kuin aurinkomatkojen järjestämät ja mitä firmaa suositellaan,retkien hintoja esim koh sametille

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu