Siis kysymykseni kuuluu:
Kuinka vanhaksi penis noin kasvaa? Itse olen 16 vuotta ja omistan 14cm pituisen "pikku-kaverin". Siis onko se pieni? Pärjääkö sellasella?
Onko toivomuksia että se kasvaisi?
Mä meen ihan noloks ku kaverit rupee jotenkin joskus puhuu munan pituudesta ja tälläsestä ja ne kaikki sanoo että niillä on 19-23cm mela. Ja sit ku oltais menossa vaikka mökille kavereiden kaa niin en vitsi lähteä mukaan kun en saunaan kehtais mennä kirveelläkään.
Kiitos etukäteen vastauksista.
Kuinka vanhaksi penis noin kasvaa? Itse olen 16 vuotta ja omistan 14cm pituisen "pikku-kaverin". Siis onko se pieni? Pärjääkö sellasella?
Onko toivomuksia että se kasvaisi?
Mä meen ihan noloks ku kaverit rupee jotenkin joskus puhuu munan pituudesta ja tälläsestä ja ne kaikki sanoo että niillä on 19-23cm mela. Ja sit ku oltais menossa vaikka mökille kavereiden kaa niin en vitsi lähteä mukaan kun en saunaan kehtais mennä kirveelläkään.
Kiitos etukäteen vastauksista.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Suomalaisilla erektiossa olevan peniksen mitta on keskimääräisesti noin 15-16 cm. Kaverisi ovat todennäköisesti vain pönkittäneet egoaan sokerihumalassa tai sitten sinulla on todella hyvät geenit omaavia ystäviä. Toiseksi peniksen pituus löysänä ei ole verrallinen erektiopituuteen. Voi olla hyvinkin että sinun lepopituudessa oleva peniksesi peittoaa ystäviesi vastaavat 10-0. Ettehän te erektio päällä aio kävellä ympäriinsä? Ettehän?
...ei vain, ei niillä tod. näköisesti ole yhtään kummenpaa kalustoa housuissa kuin sullakaan. Tuosta tohtorin antamasta keski-pituudesta olisin kyllä ottanut vielä ainakin sellasen sentin verran pois, mutta mitäs niistä. Itse olen 22-vuotias, veitikka on 14 cm.
""" Kaverisi ovat todennäköisesti vain pönkittäneet egoaan sokerihumalassa tai sitten sinulla on todella hyvät geenit omaavia ystäviä. """
Biologiselta kannalta katsottuna peniskoko asiaa, peniksen suurikoko on, heikko siitos kykyinen joten se on saanut perinnöllisistä syistä lisää kokoa. Pienemmät ovat siis "parempia"
Mutta eipä toi ketään juuri auta.
kylläpä pläjäytit hyvän vitsin!!!
Siitoskyky/sperman laatu ei riipu peniksen koosta kuitenkaan vai onko tehty tutkimuksia siitä??? Laitatko jonkin linkin ao. nettisivuille. Kiitos!
Vai oliko tuo provo koko sun juttusi???
Jos kavereillasi on saunassakin ollessa munat pystyssä 23cm voimalla, ehkä ne saunapirskeet kannattaa jättää väliin ;)
Joo, tossa oli hyvä huomio. Taidanpa jättää tulevat saunabileet pois. Onse parempi olla pienimunanen hetero ku homo.
Tai pitääpä ihan mennä vaan kavereiden kanssa saunaan ja kattoa oliko puheet totta ja jos olivat ja ne rupee mulle sönköttää siihen varmaan tepsii sanonta "Mä pärjään tällä, Mitä te isoilla teette jos ette käyttöä silkle saa?". Mahtaa jätkät mennä hiljasiks.
ps. Taidanpa tässä kutsua kaverit saunaan. ;D
No voi helvetti, kyllä mä sitte oon surkee kun oon pienimunanen ja vielä homo...ei mitään toivoo?
PS. Ei yleensä enää sun ikäsenä niin kauheesti taida muna kasvaa, vaikka se on tietysti hyvin yksilöllistä. Mun maagiset luvut 13 ja 23, saa ihan ite päätellä kumpi ikä ja kumpi koko.
oon tosi sori äskeisestä kommentistani!!!! En meinannu sillee!
No eipä mitään, en mä sitä nyt niin tosissani ottanutkaan, kuulosti vaan vähä pahalta. Tsemppiä sulle jne... :)
en kelpuuttais omaan sänkyyni noin pienimunasta
yök