Poissa silmistä,

Ei toimi ainakaan vielä,, mites sulla?
162106
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ajattelen vain sinua koko ajan..

Äänestä
  • Sinua sinua vain ajattelen.

    Äänestä

Tuskin koskaan. Kun vaan saisin(nähdä), voisin(olla lähelläsi), haluaisin(kertoa kuinka rakastan).

...sen tekisin.

Äänestä

Ei toimi, ei.

Äänestä

toiminut. Yks typerimmistä sanonnoista, mitä tiedän. Yleinen sanonta varmaan just pettäjien keskudessa - Antavat itselleen oikeuden pettää sen varjolla.

Äänestä

vieläkään..Nyt mietein enemmän kun pitkään aikaan..Viime kerrasta onkin jo aikaa..

Äänestä

ei ole edes ikävä ollut.

Äänestä
  • mielessä vierailee hän, yhä

    Äänestä

jos onkin niin päin, että poissa silmistä, pysyy mielessä. Ei saa tilaisuutta kadota...en tiedä, mutta mahdollista. Jos näkisi toisen, saattaisi tajuta, miten yksipuolista tämä on. Kyllä lähtisi mielestä, jos tuon tietäisi. Tai luulen.

Äänestä
  • jonkalaisena hänestä on muodostunut ja mieleen jäänyt. Ajatella voi niin paljon kuin sielu sietää, itsekukin..

    Äänestä

  • mielikuvaan kirjoitti:

    jonkalaisena hänestä on muodostunut ja mieleen jäänyt. Ajatella voi niin paljon kuin sielu sietää, itsekukin..

    ajattelulla... mutta en tarkoittanut, että tuo toinen ei vastaisi mielikuvaa. Tarkoitin, että tuo toinen ei vastaa tunteisiin, mutta sitä ei tiedä, koska toinen on ollut poissa silmistä. Sitä tarkoitin. Että siis ihastuminen tukehtuu, kun ei saa vastakaikua todellisuudessa. Kuvitelmissa on saanut.

    Äänestä

oletin itsekin että näin kävisi, mutta ei tunnu auttavan.
Luultavsti hän nauraisi jos tietäsi, että vieläkin...

Äänestä
  • En varmasti naura koska ei aika ole auttanut. Haaveilen ja muistan edelleenkin joka päivä sinua. Mut sinä nauraisit jos tietäisit miten tapan aikaa unohtaakseni.

    Äänestä

  • siellä kirjoitti:

    En varmasti naura koska ei aika ole auttanut. Haaveilen ja muistan edelleenkin joka päivä sinua. Mut sinä nauraisit jos tietäisit miten tapan aikaa unohtaakseni.

    virkkaamaan :)

    Äänestä

  • sinulle kuin korkeintaan hyväntahtoisesti hymyilisin : )

    Äänestä

  • siellä kirjoitti:

    En varmasti naura koska ei aika ole auttanut. Haaveilen ja muistan edelleenkin joka päivä sinua. Mut sinä nauraisit jos tietäisit miten tapan aikaa unohtaakseni.

    ..eihän ajan tappamisessa mitään naurettavaa ole! Siinä, että et asialle mitään tee, on sitä enemmänkin..

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


poissa mielestä? kirjoitti:

Ei toimi ainakaan vielä,, mites sulla?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu