Singaporen tupakkalaki

Paljonkohan saa tuoda maahan savukkeita? Miten myynnissä kaupoissa tai kioskeissa?
63162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Röökin vieminen Singaporeen on kyllä kuin veisi votkaa Venäjälle. Kai se raja on vakio kartsa.

Äänestä
  • Osaatko sanoa paljonko maksaa kartonki LM:ää Singaporessa? Kiitos jo etukäteen!

    Äänestä

Tupakkia verottomasti saa tuoda Singaporeen ei yhtaan. Yksi avattu aski menee viela lapi.
Veron maksamalla voit tuoda sita maahan, mutta tulee kalliiksi, kuitenkin toki halvempaa kuin karahtaa vihrealta linjalta salakuljetuksesta ja maksaa sakot paalle.
Tupakkaa saa ihan riittavasti joka paikasta, ala huoli.

Äänestä
  • Ihmettelen, mistä kumpuavat edellä olevat kysymykset. Jos on pakko säästää niin kannattaa pysytellä Suomessa. Kyllä yhdellä tupakka-askilla pitäisi selvitä tuloportilta seuraavaan ostopaikkaan. Vaikuttaa että nämä kyselijät eivät ole koskaan käyneet missään eivätkä ole lähdössäkään muualle kuin Esson baariin.

    Äänestä

  • palasin juuri kirjoitti:

    Ihmettelen, mistä kumpuavat edellä olevat kysymykset. Jos on pakko säästää niin kannattaa pysytellä Suomessa. Kyllä yhdellä tupakka-askilla pitäisi selvitä tuloportilta seuraavaan ostopaikkaan. Vaikuttaa että nämä kyselijät eivät ole koskaan käyneet missään eivätkä ole lähdössäkään muualle kuin Esson baariin.

    Sain tarvittavat tiedot, kiitos siitä! Sinun kommenttisi olisi voinut päättyä otsikkoon ja nimimerkkiin. Loppu oli asiatonta arvailua. Vain yhden avatun askin tuominen maahan on aika poikkeuksellista ja siksi halusin asiasta varmuuden käytännön tasolla. Lähdempä tästä Esson-baariin kahville ja sitä kautta Helsinki-Vantaan lentoasemalle ja 3 kk aasian kierrokselle.

    Äänestä

  • palasin juuri kirjoitti:

    Ihmettelen, mistä kumpuavat edellä olevat kysymykset. Jos on pakko säästää niin kannattaa pysytellä Suomessa. Kyllä yhdellä tupakka-askilla pitäisi selvitä tuloportilta seuraavaan ostopaikkaan. Vaikuttaa että nämä kyselijät eivät ole koskaan käyneet missään eivätkä ole lähdössäkään muualle kuin Esson baariin.

    Mielestäni kommenttisi on oikeestaan ihan turha. Uskon, että jos asia jonkun mieltä askarruttaa, niin saa sitä vapaasti kysyä ja toivon mukaan siihen vastataan asiallisesti. Jotenkin tuntuu, että suomi24 keskustelupalstalla on vähän turhan paljon juuri sinunlaisia viisastelijoita.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Belmont kirjoitti:

Paljonkohan saa tuoda maahan savukkeita? Miten myynnissä kaupoissa tai kioskeissa?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu