kirppari ja menekkiä näyttää olevan! Viikkohinta paikasta on vain 10 €, sisältää sekä hylly- ett- tankotilaa ja asiakkaita käy paljon. Paikka on linja-autoaseman kanssa samassa rakennuksessa, siisti, valoisa ja hyvät parkkipaikat aivan vieressä. Itse sain kahden viikon paikkavuokran ns. takaisin kolmessa päivässä ja kaikki muu on puhdasta tuottoa. Kannáttaa poiketa!
Harjavallassa on
avattu uusi
7431
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
ja tuntuu olevan melko suosittu ja tavara hyvää.pieni kahvio tuntuu olevan ja mukava myyjäkin.
Kävin kyseisellä kirpparilla viikonloppuna ja ihan mukavaa tavaraa siellä oli...ja vaikutti oikein viihtyisältä paikalta. Ainoa mikä pisti hieman 'korvaan'...niinkuin aikaisempi kirjoittaja mainitsi että myyjä oli mukava, olihan se mutta hassulta se kuulosti kun joka asiakkaan kohdalla kovaan ääneen piti sanoa että 'jaahas, sarjakuvia', 'hienon puseron löysit', että sopivat kengät löytyi'...mietin jo siinä itsekseni että mahtaako minun kohdallani kailottaa että ' jassoo, keittokirjan löysit'.
Hyväähän hän tarkoittaa ja on sosiaalinen, mutta itse en niinkään pidä tavasta kovaäänisesti kailottaa asioista ja tavaroista joita muut ostavat sieltä.
monesta moneen se on auki viikolla/viikonloppusin? ja paljonko veikkaisitte olevan matkaa espoosta harjavaltaan? :D
Matkaa on 200 kilsaa.
Tuli käytyä, hyvä kirppis, paljon tavaraa. Ainoa mikä häiritsi oli piraattilevyjen määrä, niitä oli todella paljon hyllyissä.
Aukioloaika oli viikolla 10 - 18 ja lauantaina 11-17. Sunnuntain aukioloa en huomannut katsoa, eli en tiedä onko auki vai kiinni.
sunnuntaisin kuuteen,maanantai on kiinni.Hyvä paikka ja hyvällä paikalla linja-autoaseman vieressä.
sunnuntaina viiteen.Muina päivinä kuuteen,maanantai kiinni.Hyvä paikka ja väkeä käy hyvin.