Näin ne maapuolella

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200711196868615_uu.shtml

Miksi meripuoli taas otti vain mitä annettiin.
4767
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

SLPL-tyypit vain hengaillaan muiden vanavedessä koska ollaan totuttu ottamaan vastaan komentoja ja ohjeita. Nykyään melkein kaikki bohut meidän klubissa on kippareita ja hierarkia puree; vaan yhtiön miehiä ovat he! Voi kettu! Nyt olisi korkea aika nuoren polven ottaa valta (itse meihin kuulun)ja ensitöikseen estää kipparin toimi luottamusmiehenä. Laajemmin perustelematta, olis fiksu idea. Täytyis vaan olla aktiivinen ja lopettaa piipittäminen ja tehdä jotain; vaan taas kun on juuri minun kohdalla erikoistilanne...

Äänestä
  • Hoitajat jonottavat veholle.

    Äänestä

tulisi jos SLPL ajaisi liittolaisten etuja!? Milloin sitä kerkeis sitten mennä IMO:n kokouksiin ja "ajamaan kansainvälisiä etuja"!??

Äänestä

Tule Finnlinesille töihin eikä tarvii kadehtia muita! Hoidat hommasi etkä soita suutasi niin alkaa palkkapussi lihoomaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


jonkinverran yritystä... kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/uutiset/200711196868615_uu.shtml

Miksi meripuoli taas otti vain mitä annettiin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu