Tarvitseeko tulilisko suodatinta terraarioonsa/akvaarioonsa? Käykö loisteputki valaistukseen? Mitä kasveja tuliliskon terraarioon voi laittaa?
tuliliskosta
2
685
Vastaukset
- jennssuu
mulla on tulilisko ja sen akvaariossa ei oo suodatinta. jouvun pesemään tiheämmin sitä sen akvaariota koska sitä ei oo.. en usko että seon pakollinen mutta jos on mahollista hankkia semmonen niii suosittelen! ja mulla on tavallinen pöytälamppu valaistuksena sen yllä ja muovi kasvi:)
- ****
Meillä on akvaariokasveja, melalehteä ja sammalta tuliliskoilla, nuo kasvit ei niin hirveästi valoa kaipaa, siksi niitä. Kuivittelu alueella kasvaa kultaköynnöstä, juuret vedessä, valaistuksena on normi akvaarion loisteputki, pikku suodatin on myös, pienimällä mahdollisella puhalluksella, olivat vuoden ilman suodatinta, eli ei tularit sitä kaipaa, päinvastoin.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791756
- 108987
- 94874
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa19683- 51655
ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann41567Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m164523Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45518Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä24475Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;193466