elikäs on soneran laajakaista ja motorolan modeemi, sekä windows vista home bacikilla varustettu tietokone.
olen ollut microsoftiin yhteydessä vistan ongelmista, ja microsofta kehottaa päivittämään home premium versioon sillä sp1 on jo tullut premium käyttäjille ja basikin käyttäjät joutuisivat odottamaan vielä kuukausia.
kannattaako nyt vaihtaa premiumiin jotta nämä ongelmat loppuvat?
motorola ja vista
7
466
Vastaukset
- bryan malone
kertoisitko nyt aluksi että millaisia ongelmia sinulla on ja miten se sonera ja motorola tähän hommaan liittyy?
- seeteppo
hänen ongelmansa on motorolan modeemi joka ei ilmeisestikään pelaa vistassa ja nyt hän pyytää jos joku viitsisi auttaa tähän yhteensopivuus ratkaisuun.
- dnalnif
seeteppo kirjoitti:
hänen ongelmansa on motorolan modeemi joka ei ilmeisestikään pelaa vistassa ja nyt hän pyytää jos joku viitsisi auttaa tähän yhteensopivuus ratkaisuun.
kuules minullakin on sonera ja motorola sekä windows vista ja kysymys ei ole mistään yhteensopivuus ongelmasta.
DNA:lla oli aikoinaan ongelmia eikä DNA: ollut yhteensopiva minulle. eikä se kyllä taida olla kenellekkään käyttäjälleen yhteensopiva.
- luigi
tulet kiittämään minua vielä siitä kun käskin asentamaan windows XP:n sillä jos jatkat vistan käyttämistä niin päädyt ennen pitkään sen kanssa helvettiin ja sitä en halua tapahtuvan edes sinulle.
- veijalainen
on suunnaton ja sitä ei voi erottaa mikään, se on kuin veri mikä virtaa suonissa joka ei koskaan lopu, kuin sammunut tulivuori joka herää jälleen eloon syvästä koomasta ja kuin hehkuva aurinko joka paistaa aina jossain päin maailmaa.
eli kun olet hankkinut vistan niin siitä et eroon pääse!- paasikivi
asia on niin että minun windows vista home basik ei toimi laisinkaan niin kuin minä haluan ja niin kuin luigi sanoi että kannattaa hankkia XP koska vista ei ole täydellinen, mutta luigi on nyt väärässä pahemman kerran sillä windows XP:hen loppuvat päivityksen ensi keväänä ja näin ollen ei XP ole enää suojattu.
veijalainen taas ymmärtää minun jalon ajatuksen siitä että vista sen olla pitää ja home premium on aateloitu vistan parhaimistoon, tosin ultimate versio pesee tämänkin sata nolla. - bryan malone
paasikivi kirjoitti:
asia on niin että minun windows vista home basik ei toimi laisinkaan niin kuin minä haluan ja niin kuin luigi sanoi että kannattaa hankkia XP koska vista ei ole täydellinen, mutta luigi on nyt väärässä pahemman kerran sillä windows XP:hen loppuvat päivityksen ensi keväänä ja näin ollen ei XP ole enää suojattu.
veijalainen taas ymmärtää minun jalon ajatuksen siitä että vista sen olla pitää ja home premium on aateloitu vistan parhaimistoon, tosin ultimate versio pesee tämänkin sata nolla.tämä aihe ei liity mitenkään kaapeli laajakaistaan ja muutenkin tästä ei ole nyt mitään iloa kenellekkään.
kaikki varmasti tietää jo että XP:n päivitykset loppuvat ensi vuonna, mutta se ei tarkoita sitä että vistaan olisi kajottava, sillä XP:tä voit myös käyttää ilman päivityksiä, mutta silloin olet itse vastuussa niistä mahdollisista ongelmista joita koneessasi tulee ilmenemään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persujen mukaan rasismi on huumoria
Vaan kun koomikko kutsui Halla-ahoa fasistiksi, niin piti haastaa oikeuteen. Mihin se huumorinitaju yhtäkkiä hävisi? ⠀2556543Rasismia kaikkialla näkevät ovat Suomen tyhmimpiä ihmisiä
ja monillahan kuluu myös mielialalääkkeitä, eli päässä on ongelmia. Mutta he eivät tajua kuinka paljon ja ihan todellis2086110Ei kahta sanaa etteikö Petteri Orpo hyväksy rasismia
Koska jatkaa hallituksessa rasistisen perussuomalaisiksi itseään kutsuvan puolueen kanssa. Se on Petteri Orpon arvomaai295602Mitkäs nuorisoporukat ovat toisia nuoria ryöstelleet (selvää rassismia)
No poliisi kertoo, että maahanmuuttajataustaisia ovat, ja isot porukat sillä yhden suomalaisen uhrin kimpussa on ollut j1374897Hallitus on kaadettava ja Orpon on erottava
Mikään muu hallitus ei ole oman elämäni aikana tuhonnut näin paljon tämän maan taloutta ja työllisyyttä sekä suomen main1763655Lasse Lehtonen vaatii persuja pyytämään anteeksi aasialaisilta
Persut ova romahduttaneet Suomen maakuvan parissa päivässä negatiiviseksi rasismillaan ja se alkaa vaikuttamaan jo Suome1313415Pitkän linjan yritysjohtaja: Suomen tapahtumat eivät ole Aasian kärkiuutinen
Viimeaikaista kohua on käytetty sisäpoliittisena lyömäaseena, Thomas Zilliacus sanoo. – Koska asiaa kuitenkin kommentoi153265HS 12/25 kysely: persut romahti, demarit raketoi
Kyyti on kylmää persuleirissä, saattaa vetää siellä silmätkin viirulleen. Sen sijaan SDP:n puoluetoimistolla voidaan pok333123Rasismi rapauttaa Suomen mainetta ja hallituksen hiljaisuus pahentaa vahinkoa
Finnairin viesti Japanista on pysäyttävä: suomalaisen politiikan rasismikohut heijastuvat suoraan matkustuspäätöksiin ja3042683Töppö-persut ovat todella tyhmiä
sen kertoo tämäkin avaus: "Persujen suosio vain laskee" Töppö-persu vaan unohtaa, että ennen tätä galluppia persujen kan222573