Mutta onhan meillä tuota rahhoo, vaikka ei juutalaisia ollakkaan.
Mutta jos kaikki rahat menevät veroihin, niin ainahan me voimme onkia ja syödä silakoita!
Syökää silakkaa! Syökää silakkaa! ;)
Mutta jos kaikki rahat menevät veroihin, niin ainahan me voimme onkia ja syödä silakoita!
Syökää silakkaa! Syökää silakkaa! ;)
Vastaukset 4
Vanhimmat
eikö vielä perseessäsi olis hieman leviämisen varaa, voithan aina ostaa suurempia pöksyjä?
http://kuvat.iltalehti.fi/uutiset/tavoiteMH_uu.jpg
Miksiköhän useat muutkin "hoitajat" ovat niin älyttömän lihavia, eivät ainakaan eläke ikään asti jaksa, saamme ylimääräisiä elätettäviä niistä terveyspalveluiden käyttäjiä..kivaa verojen makselijoille!
Ihan hirvee perse. Täys läski. Tommosen perseen kanssa luulis olevan hankala elää. Tommonen perse ei mahdu mihinkään. Ei hme että naamalla tappajaterrierin ilme. Sitä vituttaa kun kukaan ei enää haluu.
Kokoomus haluaa sirtää veropaineet kunnallisveroon. Se on tasavero. Sopii miljonääreille. Siks valtio ei anna rahaa. Kyse on yhteiskunnan eriarvoistamisesta. Kyse on myös siitä, että terveydenhoitopalvelut otetaan pois köyhiltä. Kohtaa lääkäriin voivat mennä vain todella rikkaat. Se on kokoomuksen tahto. Sitä ajavat myös hoitsut ja Tehyn Laitnnen-Pesola. Kohta hoitajat yksityisyrittäjiä. Löytyyköhän heille maksajia? Fakta on, että nyt suuri osa hoitajista heitetään ulos. Muta he olivat niin tyhmiä, että äänestivät kokoomusta.
Mitä tekemistä äänestämisellä ja Tehyn omilla
vaatimuksilla on keskenään?
Tasaveroon pitäisi mennäkin. Voisi saman tien
viskata verohallinnosta muutaman kuittivittuilijan
mäelle.
Oikeisiin töihin.
Kohta lääkäriin mennään vain kipeinä eikä kitisemään
ilmaiseksi kun nokka vähän tiputtaa.
Ihan tavallista räkää!!!!