eniten maksavan asiakkaan tolpalta? Vai pitääkö ottaa aina ensimmäinen kyytiin?
Saanko valita
vkl-kuski
121593
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Saat mutta vain silloin, kun asiakas vaikka lähettää oman sateenvarjonsa johonkin osoitteeseen ja sovitte siitä köntti hinnan. Tavarakuljetukset (max 100kg) ovat taksien vapaasti hinnoiteltavissa. Jos asiakas päättääkin tulla itse mukaan niin sitä vaan, silloin hän matkustaa tavaransa kanssa, eikä tavara hänen kanssaan:) Sontsa on siis pääkuljetettava. Tälläisen kyydin hinta vaan pitää sisällään 22% arvonlisäveroa. Mikään laki tai taksapäätös ei kyseistä kombinaatiota taida kieltää.
Ilmisesti voin kilpailuttaa tolpalla autot? Esim. jos matkani on yli 100 Km:ä ilmeisesti saan ottaa halvimman kyydin tarjoajan?
tolpalta minkä taksin haluaa. olkoon taksi vaikka jonossa 13:sta...
Ite ajan mersulla niin asiakas ottaa mut aina ennen muita paska takseja...
Oletettavasti teet vain itsestäsi täysin säälittävän jos alat taksitolpalla kilpailuttamaan.
Kuljettaja kun joka tapauksessa about 100% varmuudella joutuu tulemaan takaisin sen saman (noin) 100 km tyhjänä eli siitä ei tule maksua.
Kuka pystyy kilpailuttamaan niitä autoliikkeiden mainostakissa värjötteleviä tolppavahteja. En minä ainakaan ... sen verran sääliä tunnen näitä ihmisarvoa alentavassa työssä raatajia kohtaan. Omasta prosentista nämä joutuisivat sen kilpailutuksen kuitenkin maksamaan.
helve***n tolpilta!
Asenne jo kertoo kaiken oleellisen.. Idiootti!!
saanko valita asiakkaan ulkoisen olemuksen/juopumuksen perusteella vai pitääkö ottaa ensimmäinen tolpalta?
..järjestää kauneuskilpailut tolpalla. Juu!
miks mennä tolpalle asti kun irtopillua on tarjolla?
todellakin... kellään ei tarvitse ottaa epäsiistiä tai uhkaavasti käyttäytyvää asiakastakyytiin.
ja jos asiakas käy hankalaks kesken matkan itse ainakin käännän nokan kohti lähintä tolppaa ja vien asiakkaan odotamaan seuraavaa.. saa siinä miettiä kannattaako riehua!
Jos kuljetuksen aikana edes hetkellisesti on ihminen kyydissä on kyseessä henkilökuljetus alv 8%
Paitsi jos on matkalla vantaalle. Silloin on alv 22.