Neontetra sairas??

Yx mun neontetroista on ihan langanlaiha. Näyttää ihan että se kuolla kupsahtaisi milloin vaan. Mutta se on sinnitellyt viikon verran.

Onko kyseessä joku pöpö vai vanhuudestako se johtuu?? Kaikki muut tetrat ovat normaaleja.
:( Pia
4198
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Ei noi "tuntomerkit" kyllä mihina´kää tautiin viittaa mutta jos se on muuten pirtee sun muuta niin kai se vaan vanhuuttaan...siinä tapauksesahan sitä ei kannata lopettaa

Äänestä
  • Onko kukaan huomannut saman tapasii oireita miljiksissä? Ne laihtuu ja alkaa uida vähä oudosti...

    Äänestä

  • Sari sardiini kirjoitti:

    Onko kukaan huomannut saman tapasii oireita miljiksissä? Ne laihtuu ja alkaa uida vähä oudosti...

    Sama juttu joskus miljoonakaloissakin... laihuus iskee vanhoihin kaloihin.
    :[ Pia

    Äänestä

omalla neontetrallani oli aivan samanlaiset oireet...se kuoli..
sillä saattoi olla neontetra tauti tai jotain. toivottavasti omas paranee.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Pia kirjoitti:

Yx mun neontetroista on ihan langanlaiha. Näyttää ihan että se kuolla kupsahtaisi milloin vaan. Mutta se on sinnitellyt viikon verran.

Onko kyseessä joku pöpö vai vanhuudestako se johtuu?? Kaikki muut tetrat ovat normaaleja.
:( Pia

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu