Hei te kaikki kohtalotoverit, jotka myös kärsitte jännittämisestä, sosiaalisten tilanteiden peloista ja ehkä myös masennuksesta. Ottakaa minuun yhteyttä, olen yksi sellainen, ja haluaisin mielelläni vaihtaa ajatuksia kanssanne, se jo helpottaa oloani. Ja tieto että on toisia samanlaisia kuin minä.
Odotan viestejänne............., yhteystietojen kerä , terv. *Rivatril-lääkitys----*
Odotan viestejänne............., yhteystietojen kerä , terv. *Rivatril-lääkitys----*
Vastaukset 2
Vanhimmat
Lue seuraava sivu (2) ja sosiaalinen fobia, nim. muori vm.58. Kirjoitin klo 15.46 !! Onko sulla vieläkin kaameampaa ???
Olen kohtalotoverisi ja tiedän, että vaivamme on kroonista laatua. Liikkuminen ja urheilu auttaa, joskin vain siten että niin kompesnoi sosiaalisia suhteita. Lääkitys kannattaa minimoida, ellei tahdo polttaa kynttilää toiseta päästä.
Siinä menee pitkään ennen kuin hyväksyy itsellään sen mitä ei muuttaa voi: ei voi oppia muuta kuin tahtomaan sitä mikä joka tapauksessa on pakollista. Elämisen väyliä on ongelmasta huolimatta, niistä myöhemmin.