aina silloin tällöin pistää perussuomalaisten (matalaotsaisten) keskustelupalsta täysin sekaisin. Nautin siitä suuresti!
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 21 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
mieluimmin hieman matala otsainen, kuin olla noin luiskaotsainen.
Eipä voisi kuvitellakkaan Soinin hilluvan sinun palstallasi.
Mieti, miksi et ole yltänyt eduskuntaan asti.
Koskaan sinulle ei tule mahdollisuutta arkadianmäelle asti nousta. Voit huudella meillä Turussa vaikka kuinka, mutta muualta et tule juuri ääniä saamaan.
Kirjoitteletko noita juttujasi Turun kaupungin omistamalta tietokoneelta, vai onko ihan oma?
Olet kova huutamaan, mutta tosipaikan tullen vaikenet täysin.
,kun harvat ja valitut kirjoittelee Turun kaupunginvaltuutetun oikeudella kaupunginvaltuuston koneilla. Pitäisikö kenties kieltäytyä koskemasta valtuuston laitteisiin?Niinhän se Teidän armoitettu puheenjohtajannekin kirjoittelee eduskunnan koneilla ja soittelee eduskunnan kännykällä. Puoluetoimistonnekin koneet on hankittu veronmaksajien varoilla (puoluetuki).
Mitä työhommiini tulee, niin sen voin paljastaa, että rahaa on ettei paskalle taivu!
maksa miljoona
jäätä ja linkitä se 6 vuoden takainen Turun Sanomien uutinen, mutta muista, että jollet linkitä seuraavana päivänä ollutta toimituksen itse tekemää oikaisua, niin tapaamme "leivättömän" pöydän ääressä.
Linjani on nyt se, että leikkiminen on loppu ja kaikista paskapuheista lähtee armotta tutkintapyyntö poliisille. Tuossa pöydällä niitä jo aika nippu on kirjoitettuna tämänkin palstan valheellisista paskakirjoituksista.
umpihullu Olavi Mäenpää! Sinähän olet sairaampi mitä päällepäin näyttää! Siitä eikun parta vipattain rikosilmoitusta tekemään, sullahan sitä on aikaa. Ja yhteiskunta
http://fi.wikipedia.org/wiki/Kunnianloukkaus
Soinin Perussuomalaisten sokealta lammaslaumalta puuttuu tosiaan täysin poliittiset suuntaviivat. Persujen politiikkaa voisi verrata tuuliviirinä toimivan pyörättömän polkupyörän polkemiseen.
Persuilta ei irtoa minkäänlaisia poliittisia ideoita, ei avauksia, ei sukallusta eikä päämääriä. Vain epämääräistä kritisointia ja sanahelinää. Haukkuminen ja selkään puukottaminen taitaa olla persujen ylin taito.
Tyylisi on tunnistettu. Olet onneton.
Persun ininä loppuu lyhyeen kun kunnon mies näyttää niille. SKS VOITTAA!
ensteks, siitä voi vasta aloitella...
Kun eihän tuo ole tehnyt muuta kuin kirjoitellut omiaan tänne?
Tietysti ymmärtäähän sen kun ei hänen puolueestakaan oikein tullut mitään niin kai hän sitten mielessään käy"taistelua" palstoilla.
Aika ponnentonta.
Tarvitaan muutakin kuin kirjoittelua jotta mitään saisi sekaisin.
Itse-imarteluksihan tuo Opatsun juttu menee.
Opatsu saa nautintoa suuresti siitä että kirjoittelee omiaan palstalle niin sehän kertoo vain siitä miten tyhjää ja onnetonta hänen elämänsä on.
Ikävää että hän ei pääse nauttimaan asioista niinkuin muut ihmiset.
Säälittävä yksilöhän tuollainen on,voimia Opa sinulle että jaksat huomenna nousta sängystä ylös.