Rauman HongKong

En päässy avajaisiin ku parkkipaikka oli ihan täynnä. Onko ketään käynyt? Millainen puoti oli?

Mahtoikohan kaaottisen ostosreissun kirjoittaja olla avajaisissa kakaroidensa kanssa :) ...kenkäostoksilla...
91123
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

...

Äänestä

Kengät ovat jo löytyneet prismasta viime lauantaina. oltiin taas koko perhe liikeenteessä kun hong kong avasi ovensa.Ihana kauppa. Kiva saada jotain tälläistä raumalle. Siellä oli ihania joulukoristeita mitä tuli sitte ostettua hurry mycket! Lapsille ostettiin muutamat ihQut lelut ja he olivat tosi onnellisia. Autokin saatiin pihamaalle etuoven viereen lapsiperheille tarkoitettuun ihanaan parkkiin.. voiko ihanammin päivä enää alkaa..I love hong kong

Äänestä
  • Ole myöskin varovainen niiden joulukoristeiden kanssa. Varsinkin ne joissa kulkee sähkö, voivat olla arveluttavia laadultaan. Citymarketissa meillä on vain testattuja sähkökoristeita. Ehkä vähän hinnakkampia, mutta turvallisia.

    Äänestä

  • sähkölaitteet ei olekkaan niin ihQuja miltä näyttävät jos niissä sähkö kulkee..toivottavasti sinulla on palovaroittimet kunnossa ja lapsesi eivät mene lähellekkään niitä vekottimia !

    Äänestä

  • jos cittari oli peestä?? miten uskalsit mennä katraas kanssa honkkariin?? voi luoja sitäkin reissua! cittarissa ei sentään tartte mennä jalkapallo kentän läpi et pääsee maitopurkille!
    Ja prismas on huonoa se et a) myyjänä itselleni pisti silmään tupakka hylly.. miten sitä valvotaan?? tupakat on kaukana kassoista?? ja rumasti lätätty hyllyihin.. ja b) kävin viime sunnuntaina prismassa ja oli jouluostoksilla olevia ihmisiä.. se ei minua haitannut.. mutta se että ei meinannut päästä kaupan puolelle ollenkaan koska ihmiset oli kärryineen päivineen porttien edessä.. ostelemassa joulukoristeita ja leluja... ja siksi tukkivat käytävät.. vaunuilla todella huono mennä läpi.. mutta selvittiin enkä aio marista siitä asista enempään..

    Äänestä

Et päässyt kauppaan, koska parkkipaikka oli täynnä... Mihin tämä maailma on menossa...

Äänestä

Ei voida mennä liikkeeseen kun ei saada parkkipaikkaa! Ei mahduta hyllyjen välistä ostoskärryillä, joissa kaksi lasta! Ei saatu lasten kenkiä ostettua kun kenkähylly sijoitettu väliaikaisesti ruokapuolen alueelle!
Mihin ollaan menossa, onko Raumalla mahdollisuus enää tästä sivistyä ja nykyaistua? Onko kaikki kehitys liike-elämän tarjoamana turhaa? Halutaanko pysyä vaan "Hakunilan Valinta" -tasolla kaupankäynnissä? Kysykää joltain suuremmassa kaupungissa asuvalta tuttavaltanne tai sukulaiseltanne mitem edellämainituissa kriisitilanteissa käyttäydytään ja niistä selvitään. Ei lasten tarvitse jäädä kengättömiksi, eikä kenenkään juuttua pitkäksi aikaa myymälän hyllyjen väliin.

Äänestä
  • Olipa tossa jossain länskärin tai uuden rauman yleisöosastolla kirjoitus, että ostoskori painaa liikaa ja kärryjä ei jaksa työntää. Nykytekniikalla kuulemma sais kevyemmät kärryt. Voi voi...

    Äänestä

oi on se niin ihanaa et saatiin Raumalle Honkkari, voi sitä roinaa ko siel o, siel voi seisso vaik koko päevä kyl se niin hieno putig o seiso ja toljotta vaan hyllyi ei mittä osta tarvi ja jos osta ni voi se sit laitta autotalhihi hyllyl.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


king kong kirjoitti:

En päässy avajaisiin ku parkkipaikka oli ihan täynnä. Onko ketään käynyt? Millainen puoti oli?

Mahtoikohan kaaottisen ostosreissun kirjoittaja olla avajaisissa kakaroidensa kanssa :) ...kenkäostoksilla...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu