UUDET VAALIT

Eikös se ole niin että rikoksella hankittu hyöty otetaan pois...

VAALITULOS ON MITÄTÖITÄVÄ ja UUDET VAALIT !!!!!

Taitaisi Kepun kannatus romahtaa...
5249
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Perus-suomalaiset Halmeen johdolla sillä tuntuu että heidän suosio tässä vain kasvaa. Luuletko että kansa olisi viisastunut ja äänestäisi joitain muita kuin sosialisteja tai kepua? Enpä usko.

Kyllä siellä ne samat naamat ovat Benin paavon ja juhantalojen kanssa saunailloissa päättämässä ketä saa minkäkin rakennuksen ja viran.

Äänestä
  • emme vielä tiedä motiiveja Annelin tekoon- arvaan että jokin hyvä järki oli toimillaan- Suomen epävirallinen kansan linja ja Lipposen USA nuoleskelulinja olivattten niin pahoin ristiriidassa..

    Anneli ei halunnut että Suomen kansaa jysäytetään- ja otti riskejä uhraten itsensä- eikö tuo ole valtionaisteko jokatapauksessa!

    Äänestä

  • hienoa vaan kirjoitti:

    emme vielä tiedä motiiveja Annelin tekoon- arvaan että jokin hyvä järki oli toimillaan- Suomen epävirallinen kansan linja ja Lipposen USA nuoleskelulinja olivattten niin pahoin ristiriidassa..

    Anneli ei halunnut että Suomen kansaa jysäytetään- ja otti riskejä uhraten itsensä- eikö tuo ole valtionaisteko jokatapauksessa!

    "Anneli ei halunnut että Suomen kansaa jysäytetään- ja otti riskejä uhraten itsensä- eikö tuo ole valtionaisteko jokatapauksessa!"

    Kun ilmeni, että pääministeri tiesi Suomen presidentin avustajan vuotaneen, eli tehneen rikoksen, hän ilmoitti ettei voi paljastaa lähdettään.
    Sekö oli se "Suomen kansan jysäytys"?
    Ottakaapa nyt lusikka kauniisti käteen, arvon Kepulaiset!

    Äänestä

Siitä vaan ja uudet vaalit pystyyn. Pääsee demarien pikku Hitler--Paavo Lipponen palaamaan valtaan. Tiedän Paavon jo kouluajoilta Kuopiosta, hän ei siedä pienintäkään toisen mielipidettä joka poikkeaa hänen omastaan. Sosialisteille oikea johtaja. Paavon piti nyt näin pönkitää itsetuntoaan. Ps. tuliko se Lipposen lupaama elintarvikevirasto Suomeen? Lisäksi kokoomus mukaan ja Itälä. Se on sopiva hännyspoika Paavolle, ei siten puhu muuta kuin "kyl määkin Turuus olen Paavon kanssa samaa mieltä". Nyt on ollut kovaa miestä, oli 8 vuotta hiljaa. Ja onhan kokoomuksessa ministereiksi: Jari Vilen- plakioi lopputyönsä yliopistossa ja Jyrki Katainen väärenteli kokoomuksen paikallisosastojen pöytäkirjoja. Että siitä demarien Hitlerille hännyspoikia....sen Suomen kansa ansaitsee...

Äänestä
  • Kyllä nyt taitaa olla niin, että demarit voittivat tässä jupakassa aika paljon... Ei taida kepulla olla paljon enää arvovaltaa (tai sananvaltaa) seuraavassakaan hallituksessa.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


anselmi kirjoitti:

Eikös se ole niin että rikoksella hankittu hyöty otetaan pois...

VAALITULOS ON MITÄTÖITÄVÄ ja UUDET VAALIT !!!!!

Taitaisi Kepun kannatus romahtaa...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu