Vanhanen

Mahtava puhe. Laita niille Sdp:lle kapulat suuhun. Ei hän tossa oo mitään järkeä Sdp:n toiminnassa. Sdp lietsoo Suomen kansan rikki ja hajalle. Tiedämme, että lähi aikoina tulee kovat ajat josta suomi pääsee yli, kun kaikki annamme parhaamme yhteiseen hyvään. Nyt jos Sdp lapsellisella kiukuttelulla repii suomen paloiksi mitä vittua me sitten teemme?
2108
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

kyllä se on maan hallitus jolla on eduskunnan enemmistö.SDP tekee vain oppositiopolitiikkaa joka sen kuuluukin tehdä.
Nykyiset hallituspuolueet ovat aikanaan tehneet myös samaa.

Äänestä

levottomuutta.
Tehyläisiä käytettiin hyväksi poliittisessa
valtataistelussa kok-sdp välillä.
Katainen aloitti sen ennen vaaleja lupaamalla
vastuun tunnottomasti reippaita palkankorotuksia
yhdelle ammattikunnalle.
Se aiheuttaa levottomuutta kansassa.
Jatkossa on valtion kassasta tasa-arvo tukea
kyselemässä yhä suuremmat joukot.

Molempien puolueiden johto tulisi uusia.

No keskustan kannatus kasvaa näiden valtataistelijoiden omien toimien kautta.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Jani >25 kirjoitti:

Mahtava puhe. Laita niille Sdp:lle kapulat suuhun. Ei hän tossa oo mitään järkeä Sdp:n toiminnassa. Sdp lietsoo Suomen kansan rikki ja hajalle. Tiedämme, että lähi aikoina tulee kovat ajat josta suomi pääsee yli, kun kaikki annamme parhaamme yhteiseen hyvään. Nyt jos Sdp lapsellisella kiukuttelulla repii suomen paloiksi mitä vittua me sitten teemme?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu